6 złotych za litr benzyny to już norma. Czy możemy liczyć na spadek cen?

i

Autor: canva.com 6 złotych za litr benzyny to już norma. Czy możemy liczyć na spadek cen?

Jak skutecznie ograniczyć zużycie paliwa? TEGO sposobu na pewno nie znacie

2021-10-21 13:41

Ceny paliwa na stacjach benzynowych rosną w ekspresowym tempie. Bariera sześciu złotych już dawno została przekroczona. Co zrobić, żeby ceny obniżyć? Tym tematem zajął się Artur Jarząbek w programie Supernova w sami południe.

6 złotych za litr benzyny to już norma. Czy możemy liczyć na spadek cen? Jeżeli jakimś cudem cena benzyny na waszych sprawdzonych stacjach jeszcze nie przekroczyła 6 złotych, to jak twierdzą analitycy stanie się już niebawem. Ceny idą do góry, ponieważ na świcie mamy duży popyt na paliwa coraz mniej. Specjaliści uważają, że na gwałtowny spadek cen, w obecnej sytuacji nie mamy co liczyć. Urszula Cieślak z firmy doradczej BM Refle dodaje, że Polska jest zobowiązana do przestrzegania prawa unijnego w zakresie obciążeń podatkowych. W przyszłym roku ta sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej, jeszcze mniej korzystnie. Kurs euro na rok 2021 był korzystniejszy niż ten, który będzie obowiązywał do wyliczenia minimum unijnego na 2022 rok. Z niego będzie wynikało niestety tyle, że obciążenie podatkowe na olej napędowy powinno nieco wzrosnąć.

SuperNova LIVE: koncert Roksany Węgiel w obiektywie [GALERIA]

SuperNova LIVE - takiego koncertu Roksany Węgiel jeszcze nie widzieliście!

6 złotych za litr benzyny to już norma. Czy możemy liczyć na spadek cen?

Artur Jarząbek do swojego programu Supernova w samo południe zaprosił Urszulę Cieślak z firmy doradczej BM Reflex oraz Michała Freino prezesa zarządu Polskiego Związku Motorowego Oddział w Białymstoku. Cieślak powiedziała że obecnie notujemy pewne uspokojenie jeśli chodzi o rynek ropy naftowej. To powinno przynieść pewną stabilizacje, ale tak samo jak ostatnie podwyżki nie przełożyły się odrazut na stacje, tak samo na stabilizacje z rynku ropy naftowej będziemy musieli poczekać.

Nauka zdalna w szkołach? W JEDEN dzień kilkaset szkół przeszło na zdalne nauczanie

Freino powiedział o tym, jak zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 20 procent. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na obrotomierz. W samochodach z silnikiem diesla staramy się zmieniać bieg przy obrotach w granicach 2 tysięcy. W silnikach benzynowych bieg zmieniamy przy około 2,5 tysiąca obrotów. Nie chodzi tu o ślamazarną jazdę a o ecojazdę. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.