matura, szkoła

i

Autor: pixabay.com

Ile trwa egzamin ósmoklasisty 2023? Kto może pisać testy dłużej?

2023-05-25 8:21

Egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się już we wtorek 23 maja i potrawa łącznie trzy dni. Na uczniów z ostatnich klas szkoły podstawowej, czekać będą arkusze z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Ile trwają testy? Przez ile minut uczniowie mogą rozwiązywać zadania? Okazuje się, że niektóre osoby mogą pisać testy dłużej!

Ile trwa Egzamin Ósmoklasisty 2023? Takie pytanie zadaje sobie niejeden uczeń szkoły podstawowej, którego czeka maraton z testami. Przypomnijmy, że w tym roku egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się we wtorek 23 maja i potrwa łącznie trzy dni, do czwartku 25 maja. Na pierwszy ogień pójdzie język polski, podczas którego młodzież będzie musiała zmierzyć się z wieloma zadaniami - otwartymi i zamkniętymi. Oprócz tego będzie czekać na nich napisanie krótkiej formy wypowiedzi, a także wypracowania. Drugiego dnia testów, uczniowie otworzą arkusze z matematyki, gdzie będą czekać na nich zadania otwarte, jak i zamknięte. Ostatniego dnia zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. Nie obejdzie się bez słuchania, bez rozwiązywania zadań i wypowiedzi pisemnej. Ile czasu jest na napisanie egzaminów ósmoklasisty? Okazuje się, że niektórzy uczniowie będą mogli pisać testy dłużej!

ZOBACZ TAKŻE: Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty 2023? Przecieki z języka polskiego

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin Ósmoklasisty 2023 - czas trwania

Ile czasu ma się na napisanie egzaminów ósmoklasisty? Każdy przedmiot liczony jest inaczej. Okazuje się, że język polski trwa najdłużej ponieważ 120 min. Następna jest matematyka, którą uczniowie mogą pisać przez 100 minut, natomiast język obcy nowożytny trwa łącznie 90 minut.

Egzamin Ósmoklasisty 2023 - kto może pisać dłużej?

Czy można pisać egzaminy ósmoklasisty dłużej? Okazuje się, że tak jednak są to wyjątki! Testy mogą pisać dłużej wyłącznie osoby, które mają uzasadniony powód, na przykład dyslektycy, czy też uczniowie z afazją. Ich egzaminy trwają wtedy:

  • język polski - 180 min, zamiast 120 min
  • matematyka - 150 min, zamiast 100 min
  • język obcy nowożytny - 135 min, zamiast 90 min

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać testów? Ile trwa egzamin?

Te prezenty na Pierwszą Komunię to przesada! Polacy odpowiadają #EwelinaPyta
Listen to "Zemsta - Aleksander Fredro . Streszczenie , bohaterowie, problematyka." on Spreaker.