Halloween

i

Autor: pixabay.com Halloween

DATA W KALENDARZU

Halloween 2023 - DZIEŃ WOLNY. Czy jest wtedy wolne? Co to za święto? [DATA]

2023-10-31 8:45

Najstraszniejszy dzień w roku nadchodzi wielkimi krokami! Mowa oczywiście o Halloween, który wyróżnia się pomarańczowymi dyniami z wyszczerbionymi zębami, duchami, wampirami i nie tylko! Kiedy jest Halloween w Polsce i na świecie? Skąd wziął się fenomen tego święta i czy jest wtedy wolne? To warto wiedzieć!

Spis treści

  1. Halloween 2023 - DATA
  2. Halloween 2023 - WOLNE

Kiedy jest Halloween 2023 w Polsce? Najstraszniejsze święto dotarło do Polski jakiś czas temu i choć kiedyś nie było tak popularne, to z roku na rok szybko się to zmienia. Dziś młodzież chętnie organizuje tematyczne imprezy i nie tylko przystrajają pomieszczenia, ale także zakładają różne przebrania. Ich kreatywność nie zna granic - już nie robią się na zombie czy na ducha, ale wymyślają z kreacjami. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, który w wielu krajach - w tym w Polsce obchodzi się 31 października. Zdecydowanie jest to najbardziej popularne i najhuczniej celebrowane święto w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień ten nie jest świętem urzędowym, to cieszy się ogromną popularnością zaraz po święcie Bożego Narodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej zmodyfikowany Polak miał kiedyś rogi. Dziś jego ciało zdobią tatuaże, skaryfikacje i implanty

Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2

Halloween 2023 - DATA

Kiedy jest Halloween w Polsce i na świecie? Dzień ten ma jedną datę i Halloween obchodzi się 31 października wieczorem. W tym roku będzie to wtorek, przed dniem Wszystkich Świętych. Co ciekawe, nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skrótem od All Hallows' Eve, czyli w tłumaczeniu - wigilia Wszystkich Świętych.

Halloween 2023 - WOLNE

Czy na Halloween jest wolne? Niestety nie mamy dla Was dobrej wiadomości. Halloween przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych i nie jest dniem wolnym. Jest to raczej forma zabawy, niż typowe święto dlatego w kalendarzu nie widnieje na czerwono. Warto wiedzieć, że głównym symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami, a także duchy, zombie, wampiry, czarownice, nietoperze, czarne koty, czy też pajęczyny. Dokładna geneza Halloween nie jest znana jednak uważa się, że z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje.

ZOBACZ TAKŻE: Poprosiła księdza o paragon za wydanie świadectwa chrztu. Ten stwierdził, że to skandal

Sonda
Czy obchodzisz Halloween?