Fala pogryzień przez psy. Czy każdy pies powinien nosić kaganiec?

i

Autor: canva.com Fala pogryzień przez psy. Czy każdy pies powinien nosić kaganiec?

Fala pogryzień przez psy. Czy każdy pies powinien nosić kaganiec?

2021-09-22 13:17

Coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o psach, które zaatakowały człowieka. Co ciekawe, nie zawsze są to groźne rasy? W sieci pojawia się coraz więcej głosów odnośnie wprowadzenia obowiązkowego zakładania kagańców psom niezależnie od rasy czy wielkości. Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe.

Fala pogryzień przez psy. Czy każdy pies powinien nosić kaganiec? Coraz częściej w mediach można spotkać się z informacją o pogryzieniu przez psa. Na formach internetowych pojawia się coraz więcej wpisów które popierają obowiązkowe zakładanie kagańców swoim pupilom. Temat wraca jak bumerang, kiedy po raz kolejny ktoś zostaje pogryziony. Bardzo często właściciele agresywnych psów nie ponoszą żadnych konsekwencji. W wielu przypadkach po prostu odchodzą lub uciekają. Jak radzą behawioryści jeśli pies nas ugryzie nie możemy uciekać, ponieważ naturalnym instynktem psa jest pogoń za tym co ucieka. Najlepiej unikać kontaktów z obcymi psami. Jeśli nie widzimy właściciela to staramy się minąć zwierzę tak by nie prowokować go do ataku. Czasami nawet najmniejszy pies może zrobić nam krzywdę.

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zawładnęła sceną Radia SuperNova [KONCERT]

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zaśpiewała P.R.I.D.E na żywo! To mocny wykon

Fala pogryzień przez psy. Czy każdy pies powinien nosić kaganiec?

Artur Jarząbek postanowił zająć się tym tematem w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił reportera radia SuperNova Damiana Wilczyńskiego oraz behawiorystkę Akademii Psorbona Marię Majkę Habrowską. Wilczyński opowiedział o sytuacji, która spotkała go w jednym z warszawskich parków. Kiedy wychodziłem z psem na spacer, inny pies zaatakował mojego czworonoga. Ja popełniłem błąd, chcąc pomóc swojemu psu, wsadziłem rękę między nie i zostałem ugryziony przez tego obcego psa. Ja nawet po tym, co przeżyłem uważam, że te psy takie do kolan nie powinny nosić kagańca, ale powinny być na smyczy. Problem polegał na tym, że właścicielka tego psa po prostu sobie poszła i nawet nie powiedziała, czy jej pies był szczepiony.

SuperNova LIVE: koncert Natalii Nykiel w obiektywie! Zobacz oszałamiające foty wokalistki

Habrowska powiedziała, że nie można jednoznacznie stwierdzić kto jest winny tego, że pies atakuje człowieka. Jeśli zwierzę wybiega z posesji, to ewidentnie jest wina właściciela. Jeśli natomiast pies jest na smyczy i przypadkowy człowiek nachyla się nad nim wyciąga rękę i drażni go i zostaje ugryziony wtedy jest to wina tego człowieka. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Fala pogryzień przez psy. Czy każdy pies powinien nosić kaganiec? Supernova w samo południe