Strefy kibica w miastach! Gdzie i jak obejrzeć mecz?

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SE / EAST NEWS EURO 2021. Strefy kibica w miastach! Gdzie i jak obejrzeć mecz? (MAREK KUDELSKI / SE / EAST NEWSEURO 2021)

EURO 2021. Strefy kibica w miastach! Gdzie i jak obejrzeć mecz?

2021-06-10 12:03

Za każdym razem, kiedy odbywa się wielka sportowa impreza, organizowane są miejskie strefy kibica. W 2012 roku finał Euro w samej Warszawie w miejskiej strefie kibica oglądało ponad 60 tysięcy osób. Już wiemy, że w tym roku ciężko będzie pobić ten rekord.

Spis treści

  1. EURO 2021. STREFY KIBICA. OBOSTRZENIA
  2. EURO 2021. STREFY KIBICA. MIASTA

EURO 2021. Strefy kibica w miastach! Gdzie i jak obejrzeć mecz? Euro 2020 z powodu pandemii zostało przełożone na 2021 rok. Polska zmierzy się w swojej grupie ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją. Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w jedenastu krajach na jedenastu stadionach. W Budapeszcie stadion ma być zapełniona w stu procentach, Kopenhaga zdecydowała się na zajęcie 45 procent. W Baku i Petersburgu będzie zajęta połowa miejsc siedzących. Na pozostałych siedmiu obiektach procent zajętych miejsc będzie się wahał od 22 do 32 procent. W Polsce zawsze przy tego typu imprezach były organizowane strefy kibica. Z powodu pandemii wiele miast zrezygnowało z organizacji specjalnie wyznaczonej strefy, mecze będzie można oglądać w większości prywatnych lokali, barach czy pubach. Oczywiście wszystkie te miejsca muszą być odpowiednio przygotowane oraz powinny spełniać wszystkie wymogi sanitarne.

EURO 2021 wygrają Francuzi? Wyliczyli to statystycy

Największe piłkarskie hity wszechczasów!

EURO 2021. STREFY KIBICA. OBOSTRZENIA

Miejskie strefy kibica w Polsce są znane już od 2008 roku, kiedy to nasza reprezentacja pierwszy raz w historii wystąpiła na mistrzostwach Europy. Chodzi w nich przede wszystkim o wspólne przeżywanie piłkarskich emocji. Na tegorocznym EURO niestety, będzie to wyglądało inaczej. Na organizację miejskich stref kibica zdecydowało się o wiele mniej miast w porównaniu do poprzednich lat. Bezpośredni wpływ ma na to pandemia koronawirusa i obostrzenia które zostały wprowadzone w Polsce. Jeśli jednak zdecydujemy się oglądać mecze w lokalach pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu, oraz częstej dezynfekcji rąk.

EURO 2021. STREFY KIBICA. MIASTA

W niewielu miastach władze zdecydowały się na strefy kibica. Poniżej znajdują się te, które potwierdziły organizację swoich miejskich stref kibica.

- Ciechocinek

- Tarnobrzeg

- Swarzędz

- Nysa

- Ślesin

- Złotów

- Szczecinek

Niektóre miasta informują, że utworzą strefę kibica, jeśli Polska reprezentacja awansuję do półfinału lub finału, takiej informacji udzielili między innymi prezydent Torunia.