Euro 2020: Jakub Moder nie zagra ze Szwecją? Co się stało naszemu zawodnikowi?

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Euro 2020: Jakub Moder nie zagra ze Szwecją? Co się stało naszemu zawodnikowi?

Euro 2020: Jakub Moder nie zagra ze Szwecją? Co się stało naszemu zawodnikowi?

2021-06-22 11:39

Nie wiadomo, czy Jakub Moder zagra w środę w Sankt Petersburgu w ostatnim grupowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy Polski ze Szwecją. Do 75 minut przed pierwszym gwizdkiem musimy podać skład, zatem mamy dużo czasu – przekazał team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski.

Euro 2020: Jakub Moder nie zagra ze Szwecją? Co się stało naszemu zawodnikowi? Kadrowicze Paolo Sousy we wtorek przed południem odbyli w Gdańsku ostatni trening przed meczem ze Szwecją, a o godzinie 14:00 odlecą do Sankt Petersburga. Wieczorem portugalski selekcjoner i jeden z zawodników wezmą udział w oficjalnej konferencji prasowej. W niedzielę, 20 czerwca 2021 roku, Jakub Moder miał robione USG. Co się stało naszego zawodnikowi?

Poranek SuperNovej typuje wynik meczu. Zdania są podzielone!

Euro 2020: Jakub Moder nie zagra ze Szwecją?

Po meczu z Hiszpanią (1:1) Moderowi spuchło kolano. W niedzielę zawodnik miał wykonane USG, które nie wykazało żadnego urazu, natomiast w poniedziałek przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. 22-letni środkowy pomocnik nie wziął udziału w żadnym treningu poprzedzającym konfrontację ze Szwecją. Zarówno w poniedziałek, jak i dzisiaj Kuba został w hotelu z jednym z fizjoterapeutów. Przechodzi różne zabiegi i decyzja, czy zagra ze Szwecją zapadnie tuż przed spotkaniem. Do 75 minut przed pierwszym gwizdkiem musimy zgłosić skład do UEFA, zatem mamy jeszcze dużo czasu na jej podjęcie – podkreślił Kwiatkowski. Nie ma natomiast przeszkód, aby w środowym meczu wystąpił Jan Bednarek. Pod koniec potyczki z Hiszpanią 25-letniemu środkowemu obrońcy odnowił się uraz, z którym zmagał się przed inauguracyjnym spotkaniem ME ze Słowacją. Janek ma normalnie trenować z pełnym obciążeniem. Poprawia sią także stan zdrowia bramkarza Łukasza Fabiańskiego, który również ma mieć więcej zajęć i nie będą się sprowadzały tylko do truchtania wokół boiska. Innych problemów zdrowotnych nie mamy – zapewnił rzecznik reprezentacji i PZPN.