test

i

Autor: canva

WYNIKI

Egzamin ósmoklasisty - kiedy będą oficjalne WYNIKI? Tego dnia uczniowie poznają punktację swoich testów

2024-05-16 9:28

Choć egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy, to zdobyte punkty są bardzo ważne. To właśnie wynik testów jest przepustką do dalszej edukacji, podobnie jak oceny na świadectwie końcowym. Dzięki nim uczeń może dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej, a także do wybranej profilowanej klasy. Kiedy będą wyniki egzaminów? Data jest już znana!

Wyniki testów ósmoklasisty 2024 - kiedy będą dostępne i GDZIE SPRAWDZIĆ? Czy można nie zdać testów 8 klas? We wtorek 14 maja rozpoczęły się egzaminy ósmych klas, które trwały trzy dni. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, do testów przystąpiło w tym roku niemal 214 500 uczniów z ponad 11 190 szkół oraz ponad 11 600 ósmoklasistów będących obywatelami Ukrainy z około 3 400 placówek. Jak co roku egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i składa się z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki i języka obcego - najczęściej wybieranym językiem jest język angielski. Obowiązek przystąpienia do testów ma każdy uczeń ósmej klasy i mimo iż nie da się go nie zdać, jest przepustką do zakończenia szkoły podstawowej. Ostateczny wynik testów będzie przydatny w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej oraz do profilowanej klasy jaka interesuje danego ucznia. Kiedy będą oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024?

Viki Gabor kończy szkołę! Znamy plany wokalistki

WYNIKI egzamin ósmoklasisty 2024 - DATA, GODZINA, GDZIE SZUKAĆ

Kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024? Data i godzina ich ogłoszenia jest już znana. Uczniowie dowiedzą się jak poszły im testy już w środę 3 lipca 2024 roku w systemie ZIU o godzinie 8:30. Na tej platformie uczniowie będą mogli zalogować się indywidualnym loginem i hasłem przyznawanym przez szkołę. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne także w placówkach stacjonarnie.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel pokazała wyćwiczony brzuch. Niby sukienka, a odsłoniła wiele. Tak brylowała u boku Dody!

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty 2024?

Zero punktów na egzaminie ósmoklasisty - czy to oznacza niezdanie testów? Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i jak już wyżej wspominaliśmy jest przepustką do zakończenia szkoły podstawowej. Czy da się nie zdać testów? Spokojnie. Nawet jeśli otrzymacie z nich zaledwie kilka punktów i tak go zdacie. Inaczej jest w przypadku nie pojawienia się na egzaminie w dniu, w którym się odbywa. Wówczas ci którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównym, mogą nie ukończyć szkoły. W takim przypadku rada pedagogiczna nie może podjąć uchwały o ukończeniu przez nich szkoły, a co za tym idzie, uczniowie nie otrzymują świadectwa ukończenia szkoły.