matematyka

i

Autor: pixabay.com

Egzamin ósmoklasisty 2023 - przecieki z matematyki. Co będzie na testach 24.05?

2023-05-24 8:16

Królowa nauk, czyli matematyka to jeden z trudniejszych przedmiotów w szkole, którego zawsze obawia się wielu uczniów. Już w środę 24 maja ósmoklasiści zmierzą się z arkuszami właśnie z tego przedmiotu. Co będzie na testach? Jakie zadania mogą się pojawić? Jeśli szukacie przecieków z matematyki, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2023 - matematyka [PRZECIEKI]
  2. Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka - co powtórzyć? [PEWNIAKI]

Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka - przecieki, pewniaki, zadania to coś, co interesuje osoby zdające tegoroczne testy. Egzamin ósmoklasisty trwa w najlepsze, a młodzież sprawdza swoją wiedzę ze szkolnych lat. Na pierwszy ogień poszedł język polski, podczas którego zaskoczeniem okazała się lektura. Drugiego dnia, dokładnie w środę 24 maja na uczniów z ósmych klas czekać będzie jeden z trudniejszych przedmiotów. O godzinie 9:00 otworzą arkusze z matematyki, która trwa łącznie 100 minut. Przedmiot nazywany potocznie królową nauk jest stresujący na każdym etapie nauki dla wielu osób, prawdopodobnie przez liczby, wzory i obliczenia. Co warto powtórzyć przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki? Czy są dostępne przecieki i pewniaki? Znamy odpowiedź!

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać testów? Ile trwa egzamin?

Egzamin ósmoklasisty 2023 - matematyka [PRZECIEKI]

Egzamin ósmoklasisty z matematyki to stresujący moment dla uczniów, ale także ich rodziców! Spokojnie - matematyka nie jest taka straszna, a tegoroczne egzaminy na pewno nie będą takie złe. Gdzie szukać przecieków? Jeśli interesują was przecieki z matematyki, to mamy złą wiadomość. Za takim hasłem w internecie w głównej mierze czai się niebezpieczeństwo. Oszuści w ten sposób mogą wyłudzić wasze dane, pobrać pieniądze lub zainfekować sprzęt groźnym wirusem. Nie dajcie się nabrać! Arkusze nie są nigdzie publikowane przed głównym terminem egzaminu.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty 2023? Przecieki z języka polskiego

Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka - co powtórzyć? [PEWNIAKI]

Jakie zadania mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki? Choć treść arkuszy nie jest znana, to warto przejrzeć sobie testy z poprzednich lat. Warto również przypomnieć sobie jak rozwiązuje się zadania z pierwiastkami, procentami, czy też potęgami. Nie można zapomnieć też o rachunku prawdopodobieństwa, wyrażeniach algebraicznych i ich przekształcaniu. Poniżej znajdziecie listę zagadnień, z których warto zrobić sobie powtórkę przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki:

  • równania z jedną niewiadomą
  • działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych
  • działania na potęgach i pierwiastkach
  • wyrażenia algebraiczne i ich przekształcenia
  • równania z jedną niewiadomą
  • elementy rachunku prawdopodobieństwa
  • kąty, wielokąty i koła

ZOBACZ TAKŻE: Lista lektur egzamin ósmoklasisty 2023 CKE. Spis książek dla ósmych klas

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1