książki

i

Autor: pixabay.com

Egzamin ósmoklasisty 2023 - przecieki z języka polskiego. TA lektura pojawi się w arkuszu?

2023-05-23 8:06

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami, dlatego nic dziwnego, że uczniowie poszukują w sieci przecieków i arkuszy. Jakie będą zadania? Jaki będzie temat wypracowania? Wiemy co warto powtórzyć sobie przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego.

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2023 z języka polskiego? Przecieków poszukuje niejedna osoba. W tym roku egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się we wtorek 23 maja i potrwają do czwartku 25 maja. Na uczniów ostatnich szkół podstawowych, czekać będą arkusze kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest testem obowiązkowym, który przeprowadza się w sposób pisemny. Choć nie da się go nie zdać, to punkty uzyskane z egzaminów są niesamowicie ważne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, a także do profilowanych klas. Zastanawiacie się co będzie na testach z języka polskiego? Podpowiadamy, co warto powtórzyć!

Egzamin ósmoklasisty 2023 - CZAS TRWANIA. Kto może pisać testy dłużej? Są wyjątki!

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Egzamin ósmoklasisty 2023 przecieki język polski

Co trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego? Gdzie szukać przecieków? Uważajcie na podejrzane linki! To jakie zadania będą w tegorocznych arkuszach jest tajemnicą, a absolwenci szkół podstawowych poznają je dopiero wtedy, gdy wybije godzina 9:00 we wtorek 23 maja. Uważajcie także na oszustów, którzy coraz częściej publikują w sieci przecieki związane z egzaminem ósmoklasisty dostępne za opłatą - to ściema! Warto jednak powtórzyć sobie przed egzaminem ósmoklasisty 2023 z języka polskiego:

  • obowiązkowe lektury
  • części mowy i zdania
  • liryka, epika i dramat
  • zasady pisania opowiadania, rozprawki, zaproszenia i ogłoszenia
  • zasady interpunkcji
  • wyraz pochodny, podstawowy, formanty, podstawa słowotwórcza, wyrazy złożone
  • rodzaje i gatunki literackie
  • równoważniki zdania, zdanie pojedyncze, złożone współrzędnie i podrzędnie, imiesłowowy równoważnik zdania
  • związki frazeologiczne
  • mowa zależna i niezależna.

Jeśli chodzi o lekturę, uczniowie spekulują, że w tym roku może pojawić się Balladyna lub Dziady część II. Inni twierdzą, że w arkuszu pojawi się Quo Vadis, Zemsta lub Pan Tadeusz. Pamiętajmy jednak, że są to tylko przypuszczenia, a z lekturami obowiązkowymi powinien zapoznać się każdy zdający egzamin ósmoklasisty w 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Lista lektur egzamin ósmoklasisty 2023 CKE. Spis książek dla ósmych klas

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?