Kalkulator egzamin

i

Autor: Pixabay

Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać testów? Ile trwa egzamin?

2023-05-24 15:50

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Już w połowie maja młodzież ze szkół podstawowych będzie miała za zadanie rozwiązać arkusze z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ile trzeba mieć punktów na egzaminie ósmoklasisty żeby zdać? Czy nawet z jednym punktem da się zdać testy? Sprawdziliśmy to!

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2023 - czas trwania
  2. Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać?

Egzamin ósmoklasisty 2023 nadchodzi, a uczniowie powoli zaczynają się stresować. Czy znają wszystkie lektury? Czy zadania będą trudne? A także najważniejsze pytanie - czy egzaminu ósmoklasisty można nie zdać? Takie pytania rodzą się w ich głowach i nie ma się co dziwić, w końcu jest to ich pierwszy tak ważny egzamin w życiu. W tym roku ósmoklasiści rozpoczynają swój krótki maraton z testami już 23 maja. Pierwszego dnia na uczniów czekać będzie język polski, drugiego dnia matematyka, a trzeciego dnia język obcy nowożytny. Im bliżej terminu, tym uczniowie coraz pilniej powtarzają materiał i przypominają sobie lektury, które trzeba znać na egzaminie z języka polskiego. Jeszcze inni rozwiązują zadania z matematyki, a kolejny powtarzają słówka z angielskiego, by poradzić sobie na testach.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - DATA, HARMONOGRAM. Kiedy są egzaminy 8 klas?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Egzamin ósmoklasisty 2023 - czas trwania

Ile trwa egzamin ósmoklasisty w 2023 roku? Uczniowie na każdy przedmiot mają przeznaczony inny czas. Oto wytyczne:

  • język polski - 120 minut
  • matematyka - 100 minut
  • język obcy nowożytny - 90 minut

Są jednak wyjątki, dzięki którym niektórzy uczniowie mają na napisanie egzaminu ósmoklasisty więcej czasu. Chodzi oczywiście o uczniów, którzy z uzasadnionego powodu mają przedłużony czas trwania egzaminów i wygląda to następująco:

  • język polski - 180 min
  • matematyka - 150 min
  • język obcy nowożytny - 135 min

ZOBACZ TAKŻE: Lista lektur egzamin ósmoklasisty 2023 CKE. Spis książek dla ósmych klas

Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać?

Ile trzeba mieć procent żeby zdać egzamin ósmoklasisty 2023? Jakie są wytyczne? Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? Uczniowie bardzo stresują się testami, które czekają na nich już w połowie maja. Jak się okazuje egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać. Jest obowiązkowy i każdy uczeń musi do niego podejść, by zakończyć edukację w szkole podstawowej. Warto wiedzieć, że egzamin ósmoklasisty sprawdza jedynie poziom wiedzy, dlatego nikt nie będzie musiał pisać poprawki, ani nie zobaczy statusu "niezdane". Warto jednak uzyskać jak najwięcej punktów na egzaminie ósmoklasisty, ponieważ będą one przydatne podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?
Listen to ""Quo vadis" Henryk Sienkiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.