szkoła

i

Autor: canva.com

SZKOŁA

Do kiedy jest wystawienie ocen? Wiemy kiedy kończy się 1 semestr w roku szkolnym 2023/24

2024-01-09 11:31

Oceny za pierwszy semestr są niesamowicie ważne dla uczniów, ponieważ mają znaczny wpływ na ocenę końcową. Do kiedy w takim razie jest wystawianie ocen w roku szkolnym 2023/24? Wiemy kiedy kończy się pierwszy semestr i do kiedy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą poprawiać oceny.

Koniec pierwszego semestru zbliża się wielkimi krokami, więc nic dziwnego, że uczniowie poszukują w sieci informacji na temat tego, do kiedy są wystawiane oceny za 1 semestr. W okolicach grudnia młodzież powoli rozleniwia się w szkołach. Mikołajki, klasowe wigilie i oczywiście świąteczna przerwa od szkoły, która potrwa aż do Nowego Roku. Potem kilka dni nauki i dla niektórzy województw znowu wolne, ponieważ od 15 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w Polsce. Zanim jednak do tego dojdzie na uczniów czeka wystawianie ocen, a co za tym idzie? Intensywna poprawa kartkówek i sprawdzianów. Do kiedy jest wystawianie ocen na półrocze 2023? Czasu na poprawki zostało niewiele!

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta

Wystawianie ocen 2023 - 1 semestr

Kiedy kończy się 1 semestr i do kiedy nauczyciele wystawiają oceny? Okazuje się, że koniec pierwszego semestru nie ma konkretnej daty. Przyjmuje się jednak, że nauczyciele wystawiają oceny w okolicach 13-20 stycznia, ale są też wyjątki, gdy nauczyciele proponują oceny już przed świętami. O dokładnym terminie wystawiania ocen muszą poinformować nauczyciele uczący danego przedmiotu lub wychowawca klasy. Można to także sprawdzić na stronie internetowej szkoły w zakładce "harmonogram roku szkolnego". Koniec pierwszego półrocza w szkole, a zarazem rada klasyfikacyjna wypada zazwyczaj na koniec stycznia. Oznacza to, że część uczniów rozpocznie drugi semestr przed feriami zimowymi, a niektórzy jak już z nich wrócą.

ZOBACZ TAKŻE: Dni wolne od szkoły 2023/24. Kalendarz świąt i dni wolnych dla uczniów

Kiedy zaczyna się drugi semestr? DATA

Uczniowie poszukują w sieci odpowiedzi na pytanie kiedy zaczyna się drugi semestr. Drugi semestr trwa mniej więcej od lutego do prawie końca czerwca, kiedy to rozpoczynają się wakacje. Zakończenie drugiego semestru, a zarazem zakończenie roku szkolnego 2023/2024 nastąpi w piątek 21 czerwca. Oznacza to, że proponowane oceny na 2 semestr, uczniowie mogą poznać już w maju.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...