szkoła

i

Autor: pixabay.com

Do kiedy jest wystawianie ocen 2023? Kiedy oceny proponowane, a kiedy końcowe?

2023-06-19 8:17

Rok szkolny dobiega końca. Do kiedy jest wystawianie ocen? Kiedy nauczyciele wystawiają oceny proponowane, a kiedy końcowe? Rok szkolny 2022/2023 kończy się w piątek 23 czerwca, dlatego uczniowie mają coraz mniej czasu na poprawienie ocen w dzienniku.

Zakończenie roku szkolnego 2023 zbliża się wielkimi krokami. Już w piątek 23 czerwca młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończy swoją edukację. Oficjalnie rozpoczną się wakacje, które potrwają dwa miesiące. To czas na odpoczynek, podróże, regenerację i spędzanie czasu z dala od nauki, książek i porannego wstawania. W związku z tym, że wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2023, wielu uczniów zastanawia się kiedy nauczyciele wystawiają oceny? Czasu jest coraz mniej, dlatego warto zadbać o lepsze wyniki z poszczególnych przedmiotów, by świadectwo na zakończenie roku wyglądało przyzwoicie.

ZOBACZ TAKŻE: Świadectwo z czerwonym paskiem - ZASADY. Jakie są wymagania w 2023 roku?

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta

Wystawianie ocen 2 semestr 2023 - DATA

Kiedy jest wystawianie ocen na 2 semestr 2023? Wystawianie przewidywanych ocen za rok szkolny 2022/2023 odbywa się do dnia 29 maja, natomiast oceny końcowe powinny zostać wystawione do 14 czerwca 2023.

ZOBACZ TAKŻE: Czy po wystawianiu ocen trzeba chodzić do szkoły? Czy jest sprawdzana obecność?

Chodzenie do szkoły po wystawieniu ocen

Czy można nie iść do szkoły po wystawieniu ocen? Przed zakończeniem roku szkolnego, lekcje w szkołach zawsze są luźne, jednak w żadnym statucie szkolnym nie znajdziemy formalnego przyzwolenia na to, aby uczeń mógł opuszczać zajęcia po otrzymaniu ocen, nawet jeśli są one prowadzone w nieco swobodniejszy sposób.

Wakacje 2024 - jak powinieneś je spędzić? Rozwiąż quiz i sprawdź

Pytanie 1 z 10
Co najchętniej robisz w wolnym czasie?