kalendarz, dni wolne

i

Autor: canva.com

KALENDARZ DNI WOLNYCH

Dni wolne sierpień 2023 - kiedy jest wolne w sierpniu? Przed nami długi weekend

2023-08-11 11:37

Każda okazja do odpoczynku i leniuchowania jest dobra. Czy oprócz weekendów, będzie w sierpniu jakieś wolne? Okazuje się, że jest jedna data, która pozwala na dłuższy odpoczynek od pracy. Sprawdź kalendarz dni wolnych w sierpniu 2023.

Dni wolne od pracy to uwielbiane zdanie wypowiadane wśród Polaków. W końcu każdy dzień wolny jest idealną okazją do odpoczynku, a jeśli jest ich sporo można naprawdę solidnie odpocząć. Połowa wakacji za nami, a oznacza to tylko jedno. Uczniowie coraz większymi krokami zbliżają się do rozpoczęcia roku szkolnego, studenci do rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego, a w dodatku za pasem mamy złotą, polską jesień. Zanim jednak pogoda zmieni się na dobre i za oknem będzie szaro i ponuro, czekają nas ostatnie dni lata. Pogoda w sierpniu będzie momentami płatać figle, jednak mimo wszystko pozwoli nam nacieszyć się letnią aurą. Sprawdź, ile dni wolnych od pracy będzie w sierpniu. Przed nami okazja do długiego weekendu i solidnego odpoczynku w ostatnie dni wakacji!

ZOBACZ TAKŻE: Paragony grozy nad polskim morzem? Tyle trzeba zapłacić za gofra, loda i rybę

Czy Polacy znają flagę Polski? SZOK! Test wiedzy wśród turystów #EwelinaPyta

Wolne w sierpniu 2023

Dni wolne w sierpniu 2023 zastanawiają wiele osób. Czy będzie w tym miesiącu okazja do dłuższego odpoczynku? Okazuje się, że tak! Wszystko za sprawą 15.08.2023, kiedy to wypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywane również świętem Matki Boskiej Zielnej oraz Świętem Wojska Polskiego. Dzień 15 sierpnia jest co roku dniem wolnym od pracy. Sklepy tego dnia są zamknięte, a w świątyniach odbywają się ważne uroczystości w tym święcenie ziół, dożynkowych snopów i kwiatów. W tym roku 15.08 wypada we wtorek, więc jeśli weźmiemy sobie urlop w poniedziałek 14 sierpnia, możemy cieszyć się aż 4-dniowym długim weekendem. Kolejny dzień wolny od pracy wypada w kalendarzu dopiero 1 listopada (środa), kiedy to jest dzień Wszystkich Świętych.

ZOBACZ TAKŻE: Rok szkolny 2023 rozpocznie się później. To jeszcze nie ostatnie chwile wakacji! Uczniowie mają powód do radości

Quiz z nazwami zawodów

Pytanie 1 z 11
Krupier to...