Depresja wciąż jest bagatelizowana. Człowiek w depresji jest jak samochód bez silnika – prezes Fundacji Twarze Depresji Anna Morawska-Borowiec

i

Autor: canva.com Depresja wciąż jest bagatelizowana. Człowiek w depresji jest jak samochód bez silnika – prezes Fundacji Twarze Depresji Anna Morawska-Borowiec

Depresja wciąż jest bagatelizowana. Człowiek w depresji jest jak samochód bez silnika – prezes Fundacji Twarze Depresji Anna Morawska-Borowiec

2021-12-13 13:42

To choroba, której nie można bagatelizować. W Polsce na depresję może chorować około 8 mln osób. Jak walczyć z tą śmiertelną chorobą oraz jakie są objawy depresji. O to zapytał Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Depresja wciąż jest bagatelizowana. Człowiek w depresji jest jak samochód bez silnika – prezes Fundacji Twarze Depresji Anna Morawska-Borowiec. Depresje można leczyć, ale nie każdy chce. Często osoby cierpiące na tę chorobę wolą pozostawić to dla siebie. Myślą, że samo przejdzie, a to niestety prowadzi tylko i wyłącznie do jeszcze większego problemu. Wiele osób wstydzi się i nie wyobraża sobie, że mogłaby o tym opowiadać lekarzowi, czyli osobie, której kompletnie nie zna. Świetnym przykładem tego, jak chorzy ludzie potrafią oszukiwać nie tylko innych, ale i siebie jest Robin Williams. Znany na całym świecie aktor i komik, który przez depresję stracił życie.

Eurowizja Junior 2021: kiedy próby ma Sara James? Gdzie i o której oglądać? [PROGRAM]

Magda Bereda w utworze Niewidzialna. To musisz zobaczyć!

Depresja wciąż jest bagatelizowana. Człowiek w depresji jest jak samochód bez silnika

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił prezes Fundacji Twarze Depresji Annę Morawską-Borowiec. Depresja jest choroba wieloczynnikową, to nie jest tak, że jakaś banalna sprawa albo jedna poważna jest w stanie doprowadzić do depresji. Szereg czynników naszych biologicznych, genetycznych, osobowościowych, związanych ze stresem z traumami czy chorobami współistniejącymi może mieć wpływ na to, że zachorujemy na depresję. Objawy, które powinny nas zaniepokoić to między innymi bezsenność, apatia, brak apetytu, ale jest jeszcze jeden niezwykle ważny objaw depresji, czyli myśli samobójcze. Wówczas, kiedy się one pojawią nie czekamy dwóch tygodni tylko od razu idziemy na konsultacje do lekarza.

SuperNova LIVE: Magda Bereda w wykonie jakiego jeszcze nie widzieliście!

Jeśli potrzebujecie pomocy warto też skorzystać z Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu pod numerem 800 70 2222. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Depresja wciąż jest bagatelizowana. Człowiek w depresji jest jak samochód bez silnika Supernova w samo południe" on Spreaker.