wybory 2023

i

Autor: AKPA

WYBORY 2023

Debata wyborcza w TVP. O której godzinie? Kto weźmie udział?

2023-10-09 12:14

Wybory 2023 już w najbliższą niedzielę, jednak zanim Polacy pójdą do urn oddać swoje głosy, czeka na nich przedwyborcza debata. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 9 października i wezmą w nim udział wyznaczeni przedstawiciele partii. O co będą pytani politycy? O której rozpoczyna się debata? Najważniejsze informacje znajdziecie w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Debata w TVP - GODZINA
  2. Debata przedwyborcza 2023 - PYTANIA
  3. Debata w TVP - POLITYCY: kto weźmie udział?

Debata wyborcza w TVP to jeden z gorętszych tematów. O której godzinie się zaczyna? Jakie będą pytania? Wybory 2023 do Sejmu RP i Senatu RP odbędą się już w niedzielę 15 października. Tego dnia pełnoletni obywatele naszego kraju pójdą do lokali wyborczych, by oddać swój głos. Tego dnia odbędzie się także referendum ogólnokrajowe, czyli głosowanie w którym obywatele mogą wyrazić swoje zdanie na dany temat i tym samym wolę, co do sposobu rozstrzygnięcia danej sprawy. Warto wiedzieć, że referendum nie jest obowiązkowe i udział w nim można wziąć dobrowolnie. Zanim jednak dojdzie do wyborów, w poniedziałek 9 października odbędzie się przedwyborcza debata organizowana przez TVP, którą poprowadzą Anna Bogusiewicz-Grochowska i Michał Rachoń.

Emeryci nie mają złudzeń - PiS wygra wybory! Za to kochają Jarosława Kaczyńskiego #EwelinaPyta

Debata w TVP - GODZINA

O której godzinie jest debata wyborcza w TVP? Panel dyskusyjny polityków, odbędzie się w poniedziałek 9 października o godzinie 18:30. Debata będzie transmitowana na żywo na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia.

Debata przedwyborcza 2023 - PYTANIA

Jakie będą pytania podczas debaty wyborczej TVP? Politycy będą odpowiadali na pytania w sześciu rundach poświęconych tematom: migracji, prywatyzacji, wieku emerytalnego, bezpieczeństwa, bezrobocia, świadczeń społecznych. Ostatnia siódma runda, to czas na swobodne wypowiedzi polityków.

ZOBACZ TAKŻE: Od listopada mandat za brak płynu do spryskiwaczy w bagażniku. O co chodzi?

Debata w TVP - POLITYCY: kto weźmie udział?

Kto weźmie udział w debacie TVP? Lista polityków jest już znana. Komitety startujące w wyborach parlamentarnych 15 października wystawiły następujących przedstawicieli:

  • Prawo i Sprawiedliwość - Mateusz Morawiecki
  • Koalicja Obywatelska - Donald Tusk
  • Nowa Lewica - Joanna Scheuring-Wielgus
  • Trzecia Droga - Szymon Hołownia
  • Konfederacja - Krzysztof Bosak
  • Bezpartyjni Samorządowcy - Krzysztof Maj.

Debatę poprowadzą Anna Bogusiewicz-Grochowska i Michał Rachoń.

Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?
Listen on Spreaker.