Boże Ciało

i

Autor: pixabay.com

Czy w Boże Ciało jest post? Znamy odpowiedź!

2023-06-08 8:15

Boże Ciało to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień ustawowo wolny i wyjątkowa data w kalendarzu. Czy tego dnia obowiązuje post? Czy w Boże Ciało nie można jeść mięsa? Znamy odpowiedź - sprawdźcie najważniejsze informacje.

Spis treści

  1. Czy w Boże Ciało jest post?
  2. Czy Boże Ciało to święto nakazane?

Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Obchodzi się ją w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a w tym roku jest to czwartek 8 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny, a w świątyniach odprawiane są uroczyste msze święte. Jedna z nich połączona jest z procesją ulicami miasta do czterech ołtarzy, które symbolizują cztery strony świata, gdzie należy głosić Słowo Boże, ale przede wszystkim symboliczne konstrukcje nawiązują czterech ewangelistów - Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Ołtarze wyznaczają trasę procesji Bożego Ciała i przy nich na modlitwę zatrzymują się wierni. Czy w Boże Ciało jest post? Wiele osób zastanawia się, czy w Boże ciało można jeść mięso. Znamy odpowiedź!

ZOBACZ TAKŻE: Co jest otwarte w Boże Ciało 2023? Godziny otwarcia sklepów, restauracji i nie tylko

Te prezenty na Pierwszą Komunię to przesada! Polacy odpowiadają #EwelinaPyta

Czy w Boże Ciało jest post?

Wiele osób zastanawia się, czy w Boże Ciało jest post. Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim, jednak tego dnia nie obowiązuje post. W czwartek 8 czerwca można spożywać pokarmy mięsne.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2023 - o której jest procesja? Czy trzeba iść wtedy do kościoła?

Czy Boże Ciało to święto nakazane?

Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła? Okazuje się, że uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu to święto nakazane, dlatego wierni mają obowiązek udać się tego dnia do kościoła na mszę świętą.

Sonda
Czy jesz mięso w piątek?