Czy przez inflację Polacy muszą pracować więcej? Coraz częściej pracujemy po godzinach

i

Autor: canva.com Czy przez inflację Polacy muszą pracować więcej? Coraz częściej pracujemy po godzinach

Czy przez inflację Polacy muszą pracować więcej? Coraz częściej pracujemy po godzinach

2021-11-08 19:10

Coraz więcej osób coraz częściej decyduje się na dodatkową, dłuższą pracę. Wszystko przez inflację. Pracujemy dłużej, żeby załatać dziurę w domowym budżecie. Tym tematem zajął się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Czy przez inflację Polacy muszą pracować więcej? Coraz częściej pracujemy po godzinach. Ludzie zaczęli masowo szukać jakiegoś dodatkowego pomysłu na siebie, zaczęli szukać nie tyle innej, co dodatkowej pracy. I nie ma co się dziwić. Inflacja idzie w górę, pieniądze tracą na wartości, a więc potrzeba ich po prostu więcej w domowym budżecie. Niestety pensje nie rosną wprost proporcjonalnie co inflacja. Coraz mniej możemy kupić za tę samą kwotę. Żeby utrzymać się na tej samem stopie, wielu naszych rodaków zostaje w pracy po godzinach. Niestety potworna drożyzna nas zabije taki SMS przyszedł podczas programu na 726 826 826. Czy ludzie, których pod względem finansowym los postawił pod ścianą, nie zaczną szukać pomocy w jakichś parabankach czy szybkich pożyczkach. Taka pomoc jest tylko chwilowa, bo długi niestety trzeba spłacać.

"Dziś może dojść do najtrudniejszej sytuacji". Sytuacja na granicy staje się KRYTYCZNA

SuperNova LIVE: zmysłowe wykonanie utworu Oczy szeroko zamknięte Ani Wyszkoni

Czy przez inflację Polacy muszą pracować więcej? Coraz częściej pracujemy po godzinach

Artur Jarząbek postanowił zająć się tym do rozmowy zaprosił Agatę Kowalską pomysłodawczynię profilu, JAK DBASZ - TAK MASZ oraz Dr Przemysława Barbricha ze Związku Banków Polskich. Kowalska powiedziała, że od 15 pracuję w finansach i sytuacja ekonomiczna, która jest na rynku jest w ciągłym moim zainteresowaniu. Pracuję na etacie 15 lat, ale pracuję też w branży, która jest ruchoma w tej chili. Byłam na urlopie macierzyńskim w związku z powyższym pomyślałam sobie, że powroty mogą być różne. A że nie należę do osób, które siedzą z założonymi rękami i czekają co przyniesie jutro postanowiła zadbać o swoją przyszłości i mieć plan B na swoje życie.

SuperNova LIVE: Ania Wyszkoni zaskoczyła w utworze Biegnij

Barbrich stwierdził, że stopy procentowe rosną, a to oznacza, że droższy będzie nasz kredyt hipoteczny, że droższy będzie ten kredyt w karcie kredytowej, którą się posługujemy i inflacja do tego dochodzi, która jest zwiększonym kosztem życia. Te osoby, które dbają o finanse domowe, a nie chcą sobie obniżyć standardu życia poszukują dodatkowych zajęć. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Czy przez inflację musimy pracować więcej?" on Spreaker.