Kalkulator

i

Autor: Canva

MATURA

Czy na maturze z matematyki można mieć kalkulator naukowy lub z pierwiastkiem? Odpowiadamy!

2023-12-07 8:58

Jednym z obowiązkowych przedmiotów na maturze jest królowa nauk - matematyka. Jest to najbardziej nielubiany przedmiot przed uczniów, którzy na samą myśl o rozwiązaniach cali drżą. Czy na maturze z matematyki można mieć ze sobą kalkulator, aby ułatwić sobie dodawanie, mnożenie i dzielenie? Nie każdy o tym wie!

Kalkulator na maturze z matematyki z pewnością pomógłby niejednej osobie. Czy można wnieść go na salę egzaminacyjną? Odpowiadamy! Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodych osób. Zawsze główny termin odbywa się w maju, a w 2024 roku matury będą trwać od 7 do 24 maja. Nie można zapomnieć także o maturach ustnych które powróciły i które odbywają się nie tylko z języka polskiego, ale także z języka obcego nowożytnego, języka mniejszości narodowych, języka łemkowskiego i języka kaszubskiego. Najbardziej nielubianą maturą jest ta z matematyki. Królowa nauk przeraża wiele osób i to właśnie one drżą najbardziej nad swoim wynikiem. Przypomnijmy, że aby zdać obowiązkową maturę, należy uzyskać 30% punków z egzaminu.

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Kalkulator na maturze: czy można ze sobą wnieść?

Jak matematyka to oczywiście liczby, obliczenia, równania i inne zadania, podczas których naprawdę trzeba wytężyć umysł. Na maturze należy mieć ze sobą dokument tożsamości - paszport lub dowód osobisty, a także czarny długopis, ponieważ tylko takim można rozwiązywać egzamin dojrzałości. Na maturę można wnieść ze sobą także chusteczki, a w przypadku matematyki linijkę, cyrkiel i kalkulator prosty. Jaki kalkulator można wnieść na maturę? Tak zwany kalkulator prosty, to sprzęt, który umożliwia jedynie wykonywanie dodawania, odejmowania, dzielenia i mnożenia. Kalkulatory naukowe z pierwiastkiem i innymi urozmaiceniami są zakazane. Gdy komisja egzaminacyjna zobaczy, że maturzysta wszedł na salę z kalkulatorem, który ma wiele innych funkcji, może nie tylko skonfiskować urządzenie, ale także może unieważnić maturę zdającego.

ZOBACZ TAKŻE: Czy na maturze można wyjść do toalety? Rozwiewamy wątpliwości maturzystów

Sonda
Obawiasz się matury z matematyki?