Czy grozi nam wojna ? Eksperci wyjaśniają.

i

Autor: canva.com Czy grozi nam wojna ? Eksperci wyjaśniają.

Czy grozi nam wojna? Eksperci wyjaśniają

2021-06-10 13:04

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował na swoim Twitterze, że Polska kupiła 24 drony z tureckiego przemysłu. Nasza armia przez cały czas szkoli się i inwestuję w jak najnowsze technologię. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się wojny?

Czy grozi nam wojna? Eksperci wyjaśniają. Polska jest 20 państwem na świecie z największymi wydatkami na obronność. Niestety znaczna część tych wydatków jest przekazywana na emerytury oraz instytucje kultury, które realnie nie mają nic wspólnego z obronnością. Ministerstwo Obrony Narodowej w ubiegłym roku wydało prawie 50 mld złotych. Czy takie wielkie sumy oznaczają, że mamy się czego bać? Eksperci twierdzą, że III wojna światowa nie wyglądałaby tak, jak dawne konflikty zbrojne, a niektórzy uważają, że ona już trwa, tylko bez użycia broni konwencjonalnej. Antoni Macierewicz napisał w swoim Twitterze zatrzymanie samolotu PLL LOT w Petersburgu to ostatnie ostrzeżenie dla Polski, by skupiła się nie tylko na przygotowaniu armii, ale przysposobieniu obywateli do obrony kraju. Czy grozi nam wojna?

Dariusz Szpakowki palił papierosa podczas meczu, gdy Islandia strzelała nam gola. Zakulisowe wideo hitem sieci

Andrzej Juskowiak o grze Lewandowskiego: To był jeden z...

Czy grozi nam wojna? Eksperci wyjaśniają.

Artur Jarząbek w swoim programie SuperNova w samo południe postanowił podjął się tego tematu. Do rozmowy zaprosił Witolda Repetowicza dziennikarza Defence24.pl oraz dr nauk wojskowych, byłego ministra obrony Romualda Szeremietiewa. Repetowicz stwierdził, że Polska powinna być przygotowana na różnego rodzaju prowokacje. Dlatego musimy wzmacniać nasze zdolności obronne oraz zawierać międzynarodowe sojusze.

Problemy ze szczepionką AstraZeneca. Polska zrezygnuje z dostaw? Co z drugą dawką?

Szeremietiew stwierdził, że trzeba się zastanowić, czy grozi nam konflikt i czy musimy się już przygotowywać do obrony. Na pewno jest brany pod uwagę taki scenariusz, a najlepszym przykładem na to, że wojna może wystąpić nawet w Europie, są konflikty zbrojne na Ukrainie. Jesteśmy tak długo bezpieczny jak długo NATO zachowuje swoją swoistość. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Czy grozi nam wojna? Eksperci wyjaśniają.