zakupy, sklep

i

Autor: pixabay.com

Czy 12 lutego otwarte są sklepy? Czy 12.02.2023 jest niedziela handlowa?

2023-02-12 13:26

Niedziele handlowe, to temat który często interesuje Polaków. Powód? Od dłuższego czasu handel w niedzielę jest znacznie ograniczony, a zakupy w ostatni dzień tygodnia, można zrobić tylko w niektóre niedziele w miesiącu. Czy 12 lutego jest niedziela handlowa? Jakie sklepy są otwarte i w jakich godzinach? To warto wiedzieć!

Niedziela handlowa w lutym 2023 to bardzo gorący temat. To kiedy można zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia, interesuje wiele osób. Handel w niedziele został znacznie ograniczony w naszym kraju. Od czasu nowelizacji specjalnej Ustawy, czyli od 2018 roku, zakupy można zrobić jedynie w wybrane niedziele w danych miesiącach. Jest ich znacznie mniej, a gdy nie ma niedzieli handlowej galerie, sklepy spożywcze i markety typu Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Top Market są zamknięte. Inaczej jest w przypadku małych sklepów osiedlowych, gdzie za kasą stoi właściciel, a także w przypadku Żabek czy też sklepów typu Carrefour Express. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 12 lutego? Znamy odpowiedź!

ZOBACZ TAKŻE: Ceny pączków na Tłusty Czwartek zwalają z nóg! Tyle trzeba zapłacić za pączka z nadzieniem

Walentynki - randka z gwiazdą, prezenty i CEGŁA #EwelinaPyta

Niedziela handlowa 12.02.2023

Czy 12 lutego jest niedziela handlowa? Czy są otwarte sklepy? Niestety nie mamy dobrych wieści. W niedzielę 12.02.2023 sklepy są zamknięte, ponieważ jest to niedziela niehandlowa. Choć obowiązuje zakaz handlu, zakupy tego dnia można zrobić w sklepach takich jak: Żabka, Carrefour Express, a także w dyżurujących aptekach, na stacjach paliw oraz w sklepach osiedlowych. Najbliższa niedziela handlowa w 2023 roku przypada dopiero 2 kwietnia 2023 roku. Oznacza to, że ani w lutym, ani w marcu nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych, marketach i innych sklepach.

ZOBACZ TAKŻE: Podajesz numer telefonu przy kasie w Biedronce? Popełniasz duży błąd!

Jakim meblem jesteś? Odkryj swoją naturę w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
Możesz przytulić się do wybranego zwierzęcia. Wybierasz: