śnieg

i

Autor: canva

POGODA NA ŚWIĘTA

Czy będzie śnieg na święta 2023? Prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń

2023-12-21 8:05

Śnieg na święta to marzenie niejednej osoby. W końcu biały puch za oknem potrafi nadać prawdziwego klimatu i magii. Niestety najświeższa prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. Szykuje się powtórka z rozrywki i brak śniegu na Boże Narodzenie? Podajemy szczegóły.

Czy na święta będzie śnieg? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która czeka na niego z utęsknieniem. Święta kojarzą się nie tylko z rodziną atmosferą i dwunastoma potrawami na stole. To także choinka na której wiszą kolorowe ozdoby i światełka, ale także śnieg za oknem. Biały puch od razu kojarzy się z magią i świętami Bożego Narodzenia. Okryte nim drzewa i domy wywołują prawdziwy klimat, który uwielbia wiele osób. Jak będzie w tym roku? Czy na święta Bożego Narodzenia 2023 spadnie śnieg? Początek grudnia pozytywnie zaskoczył mieszkańców naszego kraju. W wielu regionach - szczególnie na Lubelszczyźnie, ale także na Śląsku i w Małopolsce nie brakowało śniegu. Niestety pogoda lubi płatać figle i w okolicach drugiego weekendu grudnia przyszło do nas lekkie ocieplenie. Temperatura na plusie spowodowała odwilż, a dodatkowo nasiliły się opady deszczu. Czy w takim razie możemy liczyć na białe święta?

ZOBACZ TAKŻE: Czy za Wigilię 2023 należy się dzień wolny? Wiemy czy pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny

Najlepszy prezent od świętego Mikołaja to... #EwelinaPyta

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2023

Czy będzie śnieg na święta 2023? Czy czekają nas białe święta? Póki co ciężko jest stwierdzić, jaka pogoda będzie w okolicach 24 grudnia. W ostatnich latach pogoda na Boże Narodzenie nie rozpieszczała, bo nawet gdy pojawił się śnieg, nie było go dużo i szybko topniał. W tym roku czeka nas powtórka z rozrywki? Spoglądając na długoterminową prognozę pogody, niestety taki scenariusz może się sprawdzić. Po 10 grudnia do Polski spłynęło ocieplenie, a wraz z nim opady deszczu. Niektórzy mieszkańcu naszego kraju będą mogli zobaczyć na termometrach temperaturę wskazującą nawet 10 st. Celsjusza, co jak na grudzień jest dość wysoką wartością. Co ze świętami? Czy na święta Bożego Narodzenia będzie śnieg? Najnowsza prognoza pogoda mówi nam, że od 24 grudnia pojawią się minusowe temperatury. Śniegu jednak nie będzie, a na niebie może przebijać się słońce. Szczęściarzami mogą być jedynie mieszkańcy Małopolski, gdzie śnieg ma spaść dzień przed Wigilią. Należy pamiętać, że długoterminowa prognoza pogody lubi płatać figle i wszystko może się jeszcze zmienić.

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić żeby śnieg nie przyklejał się do łopaty? Ten trik ułatwi ci życie!

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?