cmentarz

i

Autor: pixabay.com

Czy 2 listopada jest wolny? Czy Dzień Zaduszny 2022 to święto?

2022-10-26 8:31

Dzień Zaduszny obchodzi się w Polsce co roku 2 listopada. To dzień, kiedy modli się za dusze zmarłych i odwiedza się groby bliskich. Czy Dzień Zaduszny jest dniem wolnym, tak samo jak 1 listopada? Czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy oraz szkoły? To warto wiedzieć!

Dzień Zaduszny 2022 - czy jest wolne? Co to za święto? Wielkimi krokami zbliża się 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. Jest to dzień ustawowo wolny, a Polacy tłumnie wyruszają na cmentarze, by odwiedzić groby bliskich zmarłych. Zapalają znicze, które niestety przez inflację są w tym roku bardzo drogie, a także stawiają żywe stroiki i chryzantemy. Następnego dnia czyli 2 listopada są Zaduszki, które nazywane także Dniem Zadusznym lub Świętem Zmarłych. W tym czasie podobnie jak 1 listopada ludzie tłumnie odwiedzają cmentarze i groby bliskich. Czy jest wtedy wolne? Czy w Zaduszki nie idzie się do pracy, ani do szkoły?

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Ile stopni 1 listopada i czy będzie padać deszcz?

Znani Polacy zmarli na COVID-19. Oto ich groby. Niezapomniani

Zaduszki 2022 - WOLNE

Czy 2 listopada 2022 jest wolne? Czy Zaduszki są dniem wolnym, tak jak święto Wszystkich Świętych? Środa 2 listopada to zwykły dzień roboczy, dlatego tego dnia uczniowie idą do szkół, a osoby pracujące do swoich miejsce pracy. Sklepy są normalnie otwarte. Wolne mogą mieć jedynie osoby, które wzięły sobie urlop w pracy. Następny dzień ustawowo wolny wypada całkiem niedługo i przedłuża weekend. Mowa o piątku 11 listopada, czyli o Święcie Niepodległości.

ZOBACZ TAKŻE: Za znicze zapłacimy w tym roku FORTUNĘ! Inflacja dyktuje ceny na Wszystkich Świętych 2022

Sonda
Pójdziesz na cmentarz 1 listopada?