Sklep

i

Autor: Canva

OTWARTE SKLEPY

Czy 13 sierpnia jest niedziela handlowa? Godziny otwarcia sklepów 13.08.2023

2023-08-11 16:06

Handel w Polsce w siódmy dzień tygodnia od kilku lat jest znacznie ograniczony. Mimo to wiele osób i tak poszukuje informacji o otwartych sklepach w niedzielę i tego, czy akurat wypada niedziela handlowa. Jak jest 13 sierpnia? Czy tego dnia sklepy są otwarte? Sprawdź gdzie zrobić zakupy 13.08.2023.

Czy 13 sierpnia jest niedziela handlowa? Takie pytanie nurtuje wiele osób, które z jakiegoś powodu potrzebują udać się tego dnia do sklepu. Nie da się ukryć, że słoneczny sierpień, a także zbliżający się długi weekend jest idealną okazją na grilla lub spotkanie ze znajomymi. Często takie wypady pojawiają się spontanicznie, a gdy otwieramy lodówkę, czegoś nam w niej brakuje. Pech chciał że jest niedziela i nie wiadomo, czy sklepy są otwarte. Przypomnijmy, że handel w ostatni dzień tygodnia został ograniczony w 2018 roku i trwa do dzisiaj opierając się na specjalnej ustawie. Niestety mamy dla Was złą wiadomość. Niedziela 13 sierpnia nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że tego dnia nie zrobimy zakupów w dużych marketach, ani galeriach handlowych. Spokojnie - nie ma sytuacji bez wyjścia. Podpowiadamy gdzie i w jakich godzinach można zrobić zakupy w niedzielę 13 sierpnia.

Czy Polacy znają flagę Polski? SZOK! Test wiedzy wśród turystów #EwelinaPyta

Otwarte sklepy 13 sierpnia - GODZINY

Które sklepy są otwarte 13 sierpnia w niedzielę niehandlową? Drobne zakupy możecie zrobić na stacjach benzynowych, a także w sieciówkach typu Żabka czy też Carrefour Express. Takie sklepy są najczęściej otwarte w innych godzinach, niż na tygodniu. Dla przykładu niektóre Żabki otwarte są w niedzielę w godzinach 8-20 lub 8-22. Niektóre punkty otwarte są od godziny 10, a nawet od godziny 11. Warto sprawdzić godziny otwarcia sklepów przed wyjściem z domu. Najszybciej można zrobić to oczywiście przez wyszukiwarkę Google. Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 sierpnia.