wesele

i

Autor: pixabay.com Wesele w Polsce to spory wydatek

Sezon ślubny

Ile do koperty na ślub 2024? Z takiego prezentu ucieszy się młoda para

2024-07-08 14:56

Sezon weselny 2024 trwa, a wiele osób zastanawia się ile włożyć do koperty młodej parze. Nic dziwnego - ceny wszystkiego poszybowały w szybkim tempie do góry, dlatego goście nie chcą nikogo urazić. Czy w tym roku 600 złotych w kopercie to za mało, a 5 tysięcy to przesada? Sprawdzamy, ile powinno się dać na wesele w 2024 roku.

Spis treści

 1. Wesele 2024 - ile do koperty?
 2. Prezent na wesele od świadkowej i nie tylko
 3. Super Temat: Ile w tym roku wydamy na prezenty, przyjęcia, komunie?

Ile dać do koperty na wesele? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która otrzymała od przyszłej młodej pary, zaproszenie na ich wyjątkową uroczystość. Ile na wesele w 2024 roku powinien dać chrzestny, a ile zwykły gość? Czy wypada podarować młodym 500 zł w kopercie, gdy inflacja notuje rekordowe wyniki? Sezon weselny trwa! To nie tylko uroczysta msza lub ceremonia w urzędzie, ale także wyjątkowe przyjęcie na którym goście wraz z młodą parą, celebrują ich świeżo przypieczętowaną miłość. W tradycji tak już się przyjęło, że na wesele przychodzi się z prezentem. Młodym wręcza się alkohol, kwiaty, słodkości lub inne drobiazgi, o których wspominają w zaproszeniach. Nie można również pomiąć większych prezentów od których powoli się odchodzi, ale zawsze są miłym gestem. Najpopularniejszym prezentem na polskich weselach są jednak koperty. Ile podarować młodym w 2024 roku? Wiemy jakie panują dziś trendy!

ILE CZASU SPĘDZACIE NA TELEFONIE?! WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Wesele 2024 - ile do koperty?

Ile włożyć do koperty idąc na wesele w 2024 roku? W związku z inflacją i podwyżkami cen, nawet sale weselne popodnosiły cenę za talerzyk. Obecnie para młoda za jednego gościa, musi zapłacić od 250 zł do nawet 500 zł! Ceny szokują nie tylko w marketach, dlatego nic dziwnego że goście weselni mają problem z tym ile włożyć do koperty. Według wielu osób w 2024 roku wypadałoby wręczyć młodej parze najmniej 600 złotych w prezencie, jeśli na przyjęcie idzie się we dwoje. Najwięcej powinien podarować chrzestny, bądź chrzestna i tutaj dla wielu osób rozsądnym prezentem jest 2 000 - 5 000 złotych. Należy jeszcze pamiętać, że jeśli wesele organizowane jest z poprawinami, to również w kopercie powinno umieścić się więcej pieniędzy.

Pamiętajmy jednak, że każdy daje w kopercie tyle ile uważa i tyle, na ile go stać. Z pewnością państwo młodzi nie będą nikogo rozliczać z podarowanego prezentu, tylko będą cieszyli się z obecności gości i ich uśmiechach na twarzy.

Sonda
Ile dajesz do koperty na wesele?

Prezent na wesele od świadkowej i nie tylko

Jaki prezent na wesele od świadkowej, od chrzestnej, chrzestnego lub przyjaciółki? Jaki upominek podarować młodej parze? Oprócz kartki z życzeniami i pieniędzy, możecie urozmaicić to drobiazgiem na przykład słodkim koszykiem z czekoladkami, ciastkami, herbatami i nie tylko, podarować figurkę anioła, obraz, ślubny niezbędnik, album wspomnień z waszymi fotografiami lub wielką maskotkę. Idealnym prezentem na wesele będzie również:

 • porcelanowa zastawa obiadowa
 • zestaw sztućców
 • kieliszki na wino lub szampana z grawerem
 • ręczniki z grawerem
 • kubki mąż & żona
 • bon na weekend do hotelu
 • bon na wybraną atrakcję
 • album na ślubne zdjęcia z grawerem
 • karafka i szklanki z grawerem
 • drewniany stojak na wino z grawerem
 • pościel
 • aparat fotograficzny
 • kamerka go-pro

ZOBACZ TAKŻE: Kto jest idolką Beaty Kozidrak? Nie uwierzycie, którą polską gwiazdą inspiruje się artystka!

Super Temat: Ile w tym roku wydamy na prezenty, przyjęcia, komunie?

Listen to "Droga Pierwsza Komunią święta. Ile w tym roku wydamy na komunijne ubrania, przyjęcie i prezenty?" on Spreaker.