Motocykliści

i

Autor: canva.com Motocykliści

Czarna seria wypadków z udziałem motocyklistów. Po czyjej stronie leży wina?

2021-07-14 13:35

Wraz ze startem sezonu wakacyjnego, rozpoczął się też motocyklowy. Coraz częściej słyszymy o tragicznych doniesieniach z polskich dróg. W wielu przypadkach udział w nich mają niestety motocykliści.

Czarna seria wypadków z udziałem motocyklistów. Po czyjej stronie leży wina? Z policyjnych raportów wynika, że motocykliści są sprawcami ponad 40 procent wypadków z ich udziałem na polskich drogach. Wraz z początkiem wakacji tylko na opolskich drogach odnotowano kilka śmiertelnych wypadków, w których zginęło, aż dwóch motocyklistów. Zawsze kiedy na zewnątrz robi się cieplej na drogi ruszają miłośnicy dwóch kółek. Rok w rok Polska policja przestrzega, żebyśmy zawsze patrzyli w lusterka i cały czas byli skupieni na jeździe. Ten sam apel kieruje również do motocyklistów ważne, aby zachowali ostrożność i dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze.

Sklepy znów otwarte w niedzielę? Ponad połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych! Co na to rząd?

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?

Czarna seria wypadków z udziałem motocyklistów. Po czyjej stronie leży wina?

Artur Jarząbek postanowił przyjrzeć się temu tematowi bliżej w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił Patrycję Kaszubę z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, Pawła Buczyńskiego z komendy miejskiej policji w Krośnie oraz Monikę motocyklistkę z grupy Street Moto Squad. Prowadzący zapytał policjanta z Krosna o wypadek, w którym motocyklista jadący na jednym kolę zderzył się z samochodem, który włączał się do ruchu. Buczyński stwierdził, że ze względu na złożoność przyczyn, które mogły doprowadzić do zaistnienia tego zdarzenia trudno jednoznacznie na ten moment wskazać jego sprawcę.

RAPORT Z ANTENY 14.07.2021: śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Policja szuka sprawcy!

Motocyklistka z grupy Street Moto Squad powiedziała, że często, wyjeżdżając z domu boje się, że mogę do niego nie wrócić, ale kocham to i będę jeździć. Ważne jest doświadczenie, nie można się popisywać, wsiadają na motocykl czujemy się wolni, i to jest tego przyczyna, że czasami depniemy. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.