cyberbezpieczeństwo

i

Autor: canva.com cyberbezpieczeństwo

Cyberataki na najważniejsze osoby w Państwie! Czy nasz naród jest bezpieczny?

2021-06-21 13:12

Cyberatak to celone wykorzystanie systemów i sieci komputerowych przy użyciu złośliwego oprogramowania. Najczęściej służy do kradzieży lub zniszczeniu danych, a także zakłócenie działalności danej osoby, a nawet i kraju. Czy w związku z atakami hakerów, my jako obywatele jesteśmy bezpieczni? Sprawdził to między innymi Artur Jarząbek w swoim programie SuperNova w samo południe.

Cyberataki na najważniejsze osoby w Państwie! Czy nasz naród jest bezpieczny?. Wielokrotnie mogliśmy słyszeć o próbach włamania się na strony polskiego rządu. Eksperci twierdzą, że używanie prywatnych skrzynek jest bardzo nieodpowiedzialne, są zdecydowanie słabiej szyfrowane, niż te rządowe. Z kolejnych maili ujawnionych na rosyjskim komunikatorze , wynika, że członkowie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele korzystają z prywatnych skrzynek do komunikacji służbowej. Dla hakera, który zna się na przysłowiowej robocie, zhakowanie naszej skrzynki pocztowej niestanowi większego problemu. Warto pamiętać o weryfikacji dwuetapowej, która w znaczący sposób utrudni włamanie się na nasze konto.

Spis Powszechny Loteria – jak sprawdzić czy wygrałeś. Są już setki zwycięzców!

Jan Tomaszewski po meczu Polska-Hiszpania

Czy Polsce grożą ataki hakerskie? Rząd na prywatnych skrzynkach.

Artur Jarząbek postanowił zająć się tą sprawą w swoim porogamie SuperNova w samo południe. Do rozmowy zaprosił Kamila Basaja, prezes Fundacji INFO OPS Polska oraz Tomasza Walczaka z działu Opinii Super Expressu. Basaj stwierdził, że sam wyciek informacji jest narzędziem, które jest stosowane do wpływu na opinie publiczną i postrzeganiu wielu zdarzeń. Chodzi o politykę międzynarodowej, wewnętrzną czy też systemu bezpieczeństwa państwa. Informację z Telegrama są narzędziem, za pomocą, którego ma być realizowany proces oddzwaniania na polskie środowiskowo informacyjne.

Bursztynowa Komnata ukryta w Mamerkach? Poszukiwacze zapowiadają zejście do tuneli

Walczak uważa, że to nie służy żadnej władzy, że daję się podsłuchać, czy dają się przyłapać na pisaniu maili, tym bardziej że to nie jest wyciek ze służbowych kont Michała Dworczyka tylko z prywatnej poczty, bo prywatna poczta okazała się być państwową i właśnie tam wymieniali się politycy najważniejsi w Polsce ty co dzieje się w kraju. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.