Aplikacje randkowe powodem rozwodów? Psycholog nie pozostawia żadnych złudzeń.

i

Autor: canva.com Aplikacje randkowe powodem rozwodów? Psycholog nie pozostawia żadnych złudzeń.

Co jest powodem rozwodów? Psycholog nie pozostawia żadnych złudzeń.

2021-06-16 12:49

Statystyki z ostatnich lat pokazują, że częstotliwość rozwodów wśród Polaków nie zmniejsza się. Coraz częściej słyszymy, że młoda para, która niedawno wzięła ślub postanowiła się rozstać. Pary z długoletnim stażem, które posiadają już dorosłe dzieci również coraz częściej decydują się na rozwód.

Co jest powodem rozwodów? Psycholog nie pozostawia żadnych złudzeń. Na salach sądowych najczęstszą przyczyną rozwodu jest niezgodność charakterów. Chodzi o sytuację, w której strony przez długi czas nie są w stanie dojść do porozumienia. Często powodem rozwodu może być trudna sytuacja finansowa, kłopoty z dziećmi, lub brak wspólnego języka z rodziną współmałżonka. Kolejnym istotnym powodem, przez który pary decydują się na rozstanie są nałogi, patologiczne zachowania oraz przemoc domowa. Częstą przyczyną rozwodów obecnie jest też pojawienie się nowego partnera. Dotyczy to zdecydowanie młodych związków. Najczęściej na rozstanie decydują się pary bezdzietne.

Przedłużenie aresztu dla znanego YouTubera - ma zarzut znęcania się nad osoba niepełnosprawną intelektualnie

Raport z Sopotu. Trening po powrocie z Petersburga.

Co jest powodem rozwodów? Psycholog nie pozostawia żadnych złudzeń.

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe, do rozmowy zaprosił mecenas Karolinę Marszałek oraz psychoterapeutkę Katarzynę Kucewicz. Marszałek stwierdziła, że statystyki pokazują, że rozwodów w Polsce jest mniej, w 2020 roku rozwodów było około 51 tysięcy w całej Polsce, rok wcześniej ponad 65 tysięcy, a w 2018 roku 62 tysiące. Widzimy, że ten spadek jest wyraźny. Czasami ludzie przychodzą do prawników, nie będąc pewnym, czy chcą się rozwodzić, czasami już na miejscu decydują, że dadzą sobie jeszcze druga szanse.

Dwie grupy nielegalnych imigrantów zatrzymane przez podlaskich pograniczników

Kucewicz zauważyła wzmożony ruch podczas pandemii. Jest wysyp pacjentów, którzy chcą skorzystać z pomocy psychoterapeuty i dać sobie tą ostatnią szansę. Duży wpływ na rozstawanie się par miała też pandemia, a konkretnie lockdowny. Dopiero wtedy osoby dowiadywały się kogo tak naprawdę poślubiły. Czasami warto wybrać się na terapię i spróbować odbudować relację z partnerem komentuje Kucewicz. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Co jest powodem rozwodów? Psycholog nie pozostawia żadnych złudzeń.