Olmpiada w Tokio 2021: Maskotki Miraitowa i Someity

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Olmpiada w Tokio 2021: Maskotki Miraitowa i Someity

Olimpiada Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich [RELACJA NA ŻYWO]

2021-07-23 12:35

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio 2021 rozpocznie się w piątek, 23 lipca o godzinie 13.00. To jedna z najważniejszych imprez sportowych na świecie, na którą czeka mnóstwo kibiców. Jak w tym roku będzie wyglądać ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich? Co przygotowali organizatorzy?

Olimpiada w Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk. RELACJA NA ŻYWO. Transmisja online

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczynają się z rocznym opóźnieniem. Stolica Japonii po raz drugi w historii jest gospodarzem tak ważnego wydarzenia. I choć ceremonia otwarcia rozpoczęła się w piątek, 23 lipca o godz. 13.00, to zmagania w Tokio rozpoczęły się już w środę. Rozegrano niektóre mecze piłki nożnej. W nocy można było też śledzić zmagania wioślarzy. Reprezentanci Polski wygrali eliminacje i awansowali do finału. Finał czwórki podwójnej z udziałem Polaków zaplanowany jest na wtorek, 27 lipca o godzinie 2:58.

Raport z Anteny 23.07

Jednak zanim w pełni pochłoną nas sportowe emocje, skupmy się na ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich. Ta ze względu na pandemię koronawirusa jest wyjątkowa. Na trybunach zasiadło tylko ok. 100 gości. Wśród nich m.in. Pierwsza Dama USA Jill Biden czy prezydent Francji Emmanuel Macron. Na ceremonii pojawi się także prezydent RP Andrzej Duda. Polską reprezentację poprowadzi w tym roku dwóch chorążych: Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski.

Zobacz także: Olimpiada Tokio 2021. KLĄTWA CHORĄŻEGO: czym jest? Czy da się jej uniknąć?

Specjalnie dla was przygotowaliśmy relację na żywo z ceremonii otwarcia olimpiady w Tokio 2021. Ta rozpoczęła się o godzinie 13.00. Strona będzie na bieżąco odświeżana. Relację live będzie można śledzić poniżej.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Olimpiada Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich [RELACJA NA ŻYWO]