sypanie kwiatów, kwiaty

i

Autor: pixabay.com

Boże Ciało 2023 - o której jest procesja? Czy trzeba iść wtedy do kościoła?

2023-06-08 8:16

Od wielu lat w naszym kraju w Boże Ciało organizowane są uroczyste msze święte, po których odbywa się procesja dookoła kościoła lub w większych miastach jego ulicami. Czy udział we mszy i w procesji jest obowiązkowy? O której godzinie się odprawia? Sprawdź najważniejsze informacje na temat procesji Bożego Ciała w czwartek 8 czerwca.

Spis treści

  1. Boże Ciało 2023 procesja - GODZINA
  2. Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła?

Boże Ciało to święto Ciała i Krwi Chrystusa i przypada zawsze na jedenasty dzień po Zielonych Świątkach. W tym roku jest to czwartek 8 czerwca i jest to dzień ustawowo wolny. Tego dnia sklepy są zamknięte, a Polacy mają wolne w pracy. Wyjątkiem są oczywiście medycy, kelnerzy i pracownicy stacji benzynowych, którzy tego dnia mają otwarte punkty usługowe. Uroczystość Bożego Ciała ma wiele tradycji, które zapisały się w Polsce wiele lat temu. Dla przykładu wierni nie tylko idą do kościoła na mszę świętą, ale także uczestniczą w uroczystej procesji. Wierni podczas Bożego Ciała dekorują cztery ołtarze w centrum miasta, które są odwołaniem do czterech Ewangelii. OO której godzinie rozpoczyna się procesja Bożego Ciała? Czy uczestnictwo w mszy świętej jest obowiązkowe? Odpowiadamy!

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2023 - co symbolizują gałązki brzozy przy ołtarzach? To nie tylko tradycja!

Inflacja wykończy Polaków, a 800 + zniechęci do nauki? #EwelinaPyta

Boże Ciało 2023 procesja - GODZINA

O której godzinie jest procesja w Boże Ciało? Obchody tego ważnego dnia zaczynają się od samego rana. W wielu parafiach odbywają się msze święte, natomiast ta najważniejsza z uroczystą procesją organizowana jest zazwyczaj o godzinie 10, 11 lub 12. Wszystko tak naprawdę zależy od danej parafii, dlatego jeśli nie wiecie o której godzinie jest procesja na Boże Ciało możecie to sprawdzić bez problemu na stronie www swojej parafii.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Boże Ciało 2023 wielkim zaskoczeniem. Padnie rekord temperatury!

Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła?

Wiele osób zastanawia się czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła. Znamy odpowiedź! Boże Ciało jest jednym ze świąt nakazanych, co oznacza, że w dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 8 czerwca, katolicy mają obowiązek uczestniczyć we mszy świętej.

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?