zima

i

Autor: pixabay.com

Atak zimy znowu uderzy w Polskę! W tych rejonach będzie najgorzej

2022-12-15 10:53

Choć wciąż trwa kalendarzowa jesień, to zima rozpętała się w Polsce na całego. Po obfitych śnieżycach, które spowodowały utrudnienia na drogach, okazuje się że to jeszcze nie koniec. Atak zimy znowu uderzy w nasz kraj a wszystko przez Wyż Julian! Sprawdź, w których rejonach będzie niestety najgorzej.

Spis treści

  1. Wyż Julian - atak zimy w Polsce grudzień 2022
  2. Radar opadów śniegu w Polsce

Potężny mróz, opady śniegu w grudniu 2022, czyli zima na całego. Choć wciąż trwa kalendarzowa jesień, to zima dała o sobie znać na całego. Obecnie wiele miejsc w Polsce jest zasypana ogromną warstwą białego puchu i nie chodzi tu wcale o góry. Spora pokrywa śnieżna znalazła się na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, ale w innych rejonach naszego kraju również nie jest za ciekawie. Niż Brygida, który przyniósł obfite opady śniegu w weekend 10 i 11 grudnia spowodował na drogach prawdziwy armagedon. Kierowcy mieli trudności z poruszaniem się nawet po głównych drogach, ponieważ odśnieżarki nie nadążały zmiatać z ulic śniegu, który ciągle padał. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Atak zimy znów zmierza do Polski, niosąc ze sobą ostry mróz! Gdzie będzie najgorzej?

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny mandat za nieodśnieżony samochód. Za co można srogo zapłacić zimą 2022?

Mix świąteczny - SuperNova

Wyż Julian - atak zimy w Polsce grudzień 2022

Jak długo będzie padał śnieg? Jak długo będzie mróz w Polsce? Okazuje się, że to jeszcze nie koniec zimy w grudniu 2022. Do naszego kraju zmierza potężny mróz, a także kolejne opady śniegu. Był Niż Brygida, a teraz coraz szybciej znad Bałkanów zmierza do nas Wyż Julian. Niż Brygida, który przyniósł do Polski śnieg, natomiast Wyż Julian przyniesie nam srogi mróz. 

Mroźne powietrze przyniesie rozpogodzenia, ale jednocześnie mocny spadek temperatury. W czwartek i piątek (15-16 grudnia) temperatura nocami spadnie nawet poniżej -10 stopni Celsjusza, a dodatkowo szykują się wtedy kolejne obfite opady śniegu. Jak informuje serwis fanipogody.pl, potężny mróz widzi model GFS w nocy z soboty na niedzielę (17-18 grudnia). Mróz będzie odczuwalny od Małopolski, przez lubelskie po Podlasie i co ciekawe spadki temperatury miałyby sięgać nawet -20 stopni Celsjusza! Pozostałe modele wskazują spadki temperatury na wschodzie i północnym wschodzie kraju do -14 stopni. Nadchodzi kolejna bardzo zimna noc na wschodzie Polski. Przy takiej pogodzie najprawdopodobniej pokrywa śnieżna dotrzyma do Świat Bożego Narodzenia.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?

Radar opadów śniegu w Polsce

Gdzie sprawdzić opady śniegu w Polsce? Przydatny będzie w tym temacie radar opadów śniegu. W tym temacie przydatna będzie strona internetowa skyradar.pl dzięki której sprawdzicie gdzie jest deszcz, śnieg lub burza na żywo.