Ashleigh Barty

i

Autor: PAP/EPA/NEIL HALL Ashleigh Barty

Iga Świątek liderką światowego rankingu?! Wszystko przez ruch Ashleigh Barty

2022-03-23 8:49

Ashleigh Barty postanowiła wycofać się z tenisa. Tę wiadomość zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych. Barty w tym momencie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA, druga jest Iga Świątek. Po rezygnacji Australijki, to Polka zostanie najlepszą rakietą świata!

Ashleigh Barty kończy karierę

Ta decyzja z pewnością zaskoczyła wielu fanów tenisa. Barty nie sugerowała wcześniej, że zamierza pożegnać się z tenisem. Co więcej, w styczniu 25-latka wygrała Australian Open. Był to jej trzeci wielkoszlemowy tytuł.

O odejściu z tenisa Barty poinformowała za pomocą mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Instragramie zamieściła nagranie ze swoją byłą deblową partnerką Casey Dellecqua.

Dziś jest dla mnie trudny i pełen emocji dzień. Ogłaszam wycofanie się z tenisa. Nie byłam pewna, w jaki sposób podzielić się z wami tą wiadomością, więc poprosiłam moją przyjaciółkę Casey o pomoc. Jestem bardzo wdzięczna za wszystko, co dał mi ten sport i odchodzę z poczuciem dumy oraz spełnienia. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, wspomnienia, które razem stworzyliśmy zostaną ze mną na całe życie - napisała na Instagramie Australijka. Dodała również, że więcej informacji pojawi się na środowej konferencji prasowej.

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Iga Świątek nową liderką rankingu WTA

Zakończenie kariery przez Barty może sprawić, że Iga Świątek zostanie nową liderką rankingu WTA. Przypomnijmy, że Polka awansowała na drugie miejsce dzięki zwycięstwu w Indian Wells. Bo rezygnacji Australijki to Świątek będzie najlepszą rakietą świata. Jednak jak podkreśla Mateusz Stańczyk, odejście Barty nie sprawi, że Polka od razu wskoczy na pierwsze miejsce na podium. Australijka musiałaby poprosić o usunięcie z rankingu WTA. Jeśli tak się stanie, ti Świątek na 99 proc. zajmie pierwsze miejsce wśród najlepszych tenisistek.

Dodajmy, że w tym momencie różnica punktowa między Barty, a Świątek to 2204 pkt. Jeśli Polka zwycięży w najbliższym turnieju, różnica zmaleje zaledwie do 269 pkt.

Źródło: Iga Świątek liderką światowego rankingu?! Wszystko przez ruch Ashleigh Barty