egzamin, test

i

Autor: pixabay.com

Arkusz CKE matematyka egzamin ósmoklasisty 2023. Gdzie szukać klucza odpowiedzi?

2023-05-24 14:48

Egzamin ósmoklasisty trwa w najlepsze, a w środę 24 maja młodzież ze szkół podstawowych otworzyła arkusze z matematyki. Jakie zadania na nich czekały? Co sprawiło im trudność? Wiemy kiedy i o której godzinie będą dostępne arkusze w formie pdf. Sprawdźcie szczegóły.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2023 to drugi przedmiot z którym muszą zmierzyć się uczniowie w środowy poranek 24maja. Matematyka potocznie nazywana też królową nauk, jest niesamowicie stresująca dla wielu młodych osób. Powodem najprawdopodobniej są obliczenia, styczność z liczbami i przeróżnymi wzorami, które często sprawiają kłopot. W tym roku do egzaminu ósmoklasisty podeszło niemal 520 tysięcy osób - w tym ponad 14,4 tysiące uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Pierwszego dnia testów młodzież zmierzyła się z językiem polskim, natomiast drugiego dnia czekała na nich matematyka. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty trwa 100 minut, a na salę można wnieść ze sobą tylko pióro lub długopis z czarnym tuszem, bądź atramentem oraz linijkę. Zabrania się wnoszenia telefonów, kalkulatorów, cyrkli i innych przedmiotów. Co było na egzaminie ósmoklasisty 2023 z matematyki?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać testów? Ile trwa egzamin?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka - ARKUSZ CKE

Gdzie znaleźć arkusz egzaminu ósmoklasisty 2023 z matematyki? Tegoroczne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 24 maja najprawdopodobniej o godzinie 13-14. Jeśli tylko pojawią się w sieci, udostępnimy Wam je w tym artykule.

AKTUALIZACJA

Arkusze są już dostępne. Znajdziecie je w naszej galerii poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2023 matematyka - ODPOWIEDZI

Gdzie szukać odpowiedzi i rozwiązań do zadań z matematyki? Czy jest dostępny klucz odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z matmy? Odpowiedzi znajdziecie poniżej! Rozwiązania, które publikujemy przygotował dla nas zespół twórców aplikacji Matematyka Gryzie, która prowadzi kursy i korepetycje z matematyki. Pomaga przygotować się do egzaminów maturalnych, jak i egzaminów ósmoklasisty.