Absurdy w pandemii.

i

Autor: canva.com Absurdy w pandemii.

Absurdalne restrykcje w trakcie pandemii? Czy wszystkie powinny być utrzymane?

2021-05-17 14:50

Niektóre restrykcje, które wprowadzili rządzący nie podobają się przedsiębiorcom. Nie dziwi to nikogo, ponieważ cierpią ich biznesy. Oprócz tego wiele osób straciło pracę. Jednak niektórzy biznesmeni, postanowili działać i ratować swój dobytek za wszelką cenę. Czy wszystkie zakazy powinny być utrzymane?

Absurdalne restrykcje w trakcie pandemii? Czy wszystkie powinny być utrzymane? 4 marca 2020 roku w naszym kraju potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Wszyscy pamiętamy wielki strach oraz kolejki po papier toaletowy, czy też żele antybakteryjne. Nasze życie zmieniło się diametralnie. Wiele osób przeszło na pracę zdalną i bardzo sobie ten tryb chwali. Niestety, wiele branż straciło możliwość zarabiania. Właściciele obiektów gastronomicznych, czy też klubów fitness są jednymi z najbardziej poszkodowanych. Niektórzy przedsiębiorcy nie poddali się restrykcjom i funkcjonowali pomimo zakazów. Często trzeba było podać wcześniej ustalone hasło i wtedy byliśmy wpuszczani na siłownię. Kolejnym absurdem jest to, kiedy w obawie o mandat ludzie robili sobie dziurkę w maseczce, żeby mogli swobodnie palić papierosa. O absurdalne restrykcje w trakcie pandemii postanowił dopytać Artur Jarząbek w programie SuperNova w samo południe.

Euro 2021 - GRUPY, TERMINARZ, TABELA, GDZIE, POLSKA. Kiedy i z kim gramy na Euro?

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Czy wszystkie restrykcje powinny być utrzymane?

Artur Jarząbek do swojego programu SuperNova w samo południe zaprosił Tomasza Napiórkowskiego z polskiej federacji fitness oraz Marię Guzek dziennikarkę, która zajmowała się pandemicznymi absurdami. Guzek opowiadała o jednej z siłowni, do której, żeby wejść, trzeba pokazać gest przypominający królika. Na nielegalnie otwartych obiektach obowiązuje również kodeks dobrych praktyk, przypomina o wyłączeniu lokalizacji w telefonie, oraz o zakazie wrzucania zdjęć na media społecznościowe. Są też wskazówki co zrobić, kiedy wychodząc z siłowni, natkniemy się na patrol policji i co powiedzieć, żeby nie zdradzić miejsca, z którego wyszliśmy.

Rząd ogłasza nowy program: 12 000 plus na drugie i kolejne dzieci. Co to jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i komu przysługuje?

Tomasz Napiórkowski mówił o tym, że absurdem jest czekanie na otwarcie branży przy 10 zakażeniach na sto tysięcy osób. Usprawiedliwia również właścicieli, którzy otworzyli swoje siłownie i jak twierdzi, nie mieli innej możliwości, szczególnie jeśli nie dostali pomocy od rządu. Napiórkowski przypomina, że wszystkie sprawy zgłoszone do sądu są uchylane i jest to tylko niepotrzebna biurokracja. Całej rozmowy odnoście absurdów covidowych, możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Absurdalne restrykcje w trakcie pandemii? Czy wszystkie powinny być utrzymane?