Zgromadzone oszczędności na czarną godzinę

i

Autor: pixabay.com Kluczowe jest to, czy mamy zgromadzone oszczędności na czarną godzinę

500 plus dla małżeństw, ale NIE DLA WSZYSTKICH. Kto skorzysta? Kiedy nowy pomysł rządu wejdzie w życie?

2022-06-09 9:23

500 plus dla małżeństw to nowy pomysł rządu. O co w tym chodzi i kto skorzysta? Okazuje się, że są wyjątki! Haczyk nowego świadczenia jest taki, że 500 plus dostałyby wyłącznie małżeństwa, które stanęły na ślubnym kobiercu już dawno. Dla kogo jest więc nowy program? Od kiedy wejdzie w życie? Sprawdź szczegóły.

500 plus dla małżeństw - od kiedy nowy pomysł rządu wejdzie w życie? Co to właściwie jest i komu przysługuje to świadczenie? Co to jest 500 plus wie chyba każdy. To świadczenie, które obowiązuje w Polsce od 1 kwietnia 2016 roku. W ramach tego programu rodzinom z dziećmi na utrzymaniu, przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 złotych na dziecko do ukończenia jego 18 roku życia. Dochód osiągany przez rodzinę nie jest brany pod uwagę, tak samo jak i ilość dzieci. Ostatnio temat 500 plus znowu stał się bardzo gorący, a wszystko dlatego że świadczenie miałoby wzrosnąć o dość sporą sumę ze względu na inflację - nawet do 700 złotych.

Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY, RODZINA, PRZYJACIELE [KOPERTY GROZY]

Szybkie pytania - Kaja Gniecioszek

500 plus dla małżeństw z długim stażem

Temat 500 plus jest nadal bardzo gorący! Wszystko przez nowy pomysł rządu odnośnie świadczenia 500 plus dla małżeństw. Uwaga - jest jednak haczyk. Z tego programu nie mogłoby skorzystać każde małżeństwo, ponieważ są wyjątki. Pieniężne bonifikaty otrzymałyby jedynie pary z wieloletnim stażem. Autorzy tego pomysłu chcieliby, aby wyłącznie małżeństwa z 40-letnim stażem otrzymywały co miesiąc 500 zł. Jaki jest ich argument? Okazuje się, że uzasadnieniem jest to, że obecnie dochodzi do wielu rozwodów, a także że w Polsce zawieranych jest coraz mniej małżeństw. To jednak nie koniec. Pomysł na Małżeństwo+ miałby być również medalem za długoletnie pożycie, uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej.

Małpia ospa - co to jest i jak się objawia? Fakty które warto znać!

Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. Należy pamiętać, że oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie. Jeśli zaś sił nie starsza, trzeba korzystać z płatnej opieki osób trzecich - fragment petycji z "www.fakt.pl".

Właśnie w taki sposób piszą autorzy petycji do posłów i proponują, by parom z co najmniej 40-letnim stażem małżeńskim, przyznawać 500 zł comiesięcznej pomocy. Myślicie, że taki pomysł to dobry krok? Koniecznie dajcie nam znać w sondzie poniżej, co o tym myślicie.

Urlop menstruacyjny w Polsce 2022 - czy kobiety mogą wziąć wolne w pracy?

Sonda
500 plus dla małżeństw - czy to dobry pomysł?

SuperTemat: 6 lat programu – podsumowanie (o plusach i minusach)

Listen to "6 lat programu "Rodzina 500+". Rozmowa o jego plusach i minusach" on Spreaker.