3 miliardy ludzi na świecie jest głodne. Niemal połowa populacji głoduje

i

Autor: canva.com 3 miliardy ludzi na świecie jest głodne. Niemal połowa populacji głoduje

3 miliardy ludzi na świecie jest głodne. Niemal połowa populacji głoduje

2021-10-15 13:34

3 miliardy ludzi na naszej planecie nie ma dostępu do pełnowartościowych posiłków. Często są po prostu głodni. Ostatnio Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej podało Libańczycy zadłużają się, by móc zakupić jedzenie. Syryjczycy w podobnej sytuacji są od lat.

3 miliardy ludzi na świecie jest głodne. Niemal połowa populacji głoduje. Z najnowszego raportu ONZ wynika, że co 9 człowiek na świecie głoduje. Najtrudniejsza sytuacja jest w Afryce. Tam prawie 30 procent populacji dotknięta jest głodem. Pandemia spowodowała, że z dnia na dzień zostały zamknięte granicę, jak twierdzą specjaliści Covid-19 spowodował katastrofę społeczno - gospodarczą w krajach, w których bardzo wiele osób jest zatrudnione w sektorze nieformalnym. Przez to nie mają tak zwanej poduszki bezpieczeństwa, na którą mogą upaść w momencie kiedy tracą pracę. Żeby Ci ludzie mieli dostęp do żywności ta musiałaby być wyprodukowana na miejscu. Żeby tak się stało organizacje pomocowe wspierają lokalne rolnictwo i właśnie w ten sposób wygląda walka z głodem w Afryce.

SuperNova LIVE: Roksana Węgiel na próbie! Wykonem Korona rozgrzała studio [WIDEO]

Marcin Maciejczak z utworem Jak gdyby nigdy nic - wzruszający numer w SuperNova LIVE

3 miliardy ludzi na świecie jest głodne. Niemal połowa populacji głoduje

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił Helenę Krajewską z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz koordynatorkę programu Spiżarnia Caritas Magdalenę Masiak. Artur Jarząbek dopytywał o to ile pieniędzy potrzeba, żeby o temacie głodu i ubóstwa zapomnieć zupełnie. Krajewska stwierdziła, że bardzo trudno o takie wyliczenia, oczywiście organizacje międzynarodowe pokazują, że żeby zakończyć odpowiednie projekty potrzeba konkretną ilość pieniędzy. Ubóstwo to nie jest tylko brak pieniędzy, to jest kwestia wielowymiarowa. To jest na przykład brak dostępu do edukacji, dzieci nie mogą pójść do szkoły, bo muszą pracować na całą rodzinę, albo szkoła jest płatna i ich po prostu nie stać.

SuperNova LIVE: występ Roksany Węgiel coraz bliżej! Kiedy i o której oglądać koncert?

Masiak powiedział, że w zwiększyła się liczba uboższych i potrzebujących w Polsce. Caritas dostarcza prawie 12 ton żywności. W tamtym roku pomogliśmy 60 tysiącom ludzi. Marnujemy jedzenie nie umiemy przechowywać, kupiliśmy za dużo czy ugotowaliśmy za dużo i dlatego tak dużo jedzenia marnujemy. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.