Igrzyska europejskie

i

Autor: Pixabay.com Igrzyska europejskie

200 milionów złotych na Igrzyska Europejskie w 2023 w Krakowie. Czy Polskę na to stać?

2021-11-24 13:45

Kraków chce być gospodarzem Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Impreza ma kosztować prawie 200 milionów złotych i już mocno podzieliła ludzi. Czy Igrzyska Europejskie powinny odbyć się w Polsce? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Artur Jarząbek w swoim programie supernova w samo południe.

200 milionów złotych na Igrzyska Europejskie w 2023 w Krakowie. Czy Polskę na to stać? Igrzyska Europejskiej to impreza odbywająca się co 4 lata od 2015 roku. Za 2 lata mają się odbyć w Krakowie. I to zaczęło budzić spore kontrowersje. Igrzyska nie są zbyt popularne. Raczej niewiele osób o nich słyszało. Teraz może się to zmienić, bo koszty mogą być ogromne. Mówi się o 200 milionach złotych i wciąż niewiadomej stopie zwrotu. Właśnie dlatego, że impreza do popularnych nie należy. Na razie ta Igrzyska Europejskie miały dwóch gospodarzy. Pierwszym było Baku w Azerbejdżanie a drugim Mińsk na Białorusi. Trzecim gospodarzem ma być Kraków, ale czy będzie, to okaże się niebawem.

Super Święty w Radiu SuperNova: jak się zgłosić do zabawy i wygrać wymarzone prezenty? [ZASADY]

SuperNova LIVE: zmysłowe wykonanie utworu Oczy szeroko zamknięte Ani Wyszkoni

200 milionów złotych na Igrzyska Europejskie w 2023 w Krakowie. Czy Polskę na to stać?

Artur Jarząbek postanowił porozmawiać na ten temat w programie Supernova w samo południe. Do debaty zaprosił posłankę partii Razem Darię Gosek-Popiołek oraz pełnomocnika Prezydenta Miasta Kraków ds. Rozwoju Kultury Fizycznej Janusza Kozioła. Gosek-Popiołek uważa, że Kraków już raz powiedział nie znacznie bardziej prestiżowej imprezie, czyli zimowym igrzyskom olimpijskim. Wtedy w Krakowie zorganizowano z inicjatywy mieszkańców referendum, w którym aż 70 procent mieszkaniowców było przeciwko organizacji tej imprezy.

Ten kraj da Polkom DOSTĘP DO ABORCJI - to reakcja na ograniczanie praw kobiet

Kozioł stwierdził, że Kraków został poproszony o to, by przystąpił do organizacji Igrzysk Europejskich. Dostaliśmy taką propozycję, powiedzieliśmy, na jakich warunkach ewentualnie jako miasto jesteśmy zainteresowani, mając różne doświadczenia z przygotowań do tak dużej imprezy, jak chociaż by Igrzyska Zimowe. Po referendum skończyło się tym, że mieszkańcy zadecydowali, że nie chcą tak dużej imprezy sportowej. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "200 milionów złotych na Igrzyska Europejskie w 2023 w Krakowie. Czy Polskę na to stać? Supernova w samo południe" on Spreaker.