Emerytura

i

Autor: Canva

14. emerytura - kiedy wypłata w 2023? W tym roku wyjątkowo wysoka!

Seniorzy mają powód do radości. W tym roku, tak jak w ubiegłym, wypłacona zostanie im tzw. "czternastka". Co więcej, sa plany, by świadczenie zamienić w regularnie wypłacany dodatek dla emerytów. Znamy już jej prognozowaną wysokość. Wskutek waloryzacji pieniędzy będzie więcej! Kiedy wypłata 14. emerytury w 2023?

Czternastka 2023 - kiedy wypłata dodatkowego świadczenia dla seniorów? Po raz pierwszy 14. emerytura została wypłacona w 2021 roku. I choć początkowo zakładano, że będzie to jednorazowa pomoc dla seniorów, to w zeszłym roku również doczekali się oni wypłaty "czternastki". Jak już oficjalnie wiadomo, 14. emerytura powróci także w 2023. Polski rząd przewiduje nawet, że dodatek zostanie na stałe wprowadzony do kalendarza wypłat ZUS. Ze względu na waloryzację świadczeń emerytalnych seniorzy mogą liczyć na większy niż w latach ubiegłych zastrzyk gotówki. Prognozuje się wypłatę w wysokości 1445,48 złotych netto. Znamy planowany termin wypłaty 14. emerytury.

W 2023 r. będzie jeszcze mniej mieszkań. Co jest tego powodem?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

Kiedy 14. emerytura w 2023 roku?

Jak w rozmowie z "Super Expressem" poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, pierwsze wypłaty "czternastki" mają mieć miejsce w ostatnim tygodniu sierpnia, podobnie jak w zeszłym roku. Limit pozostaje niezmienny, czyli na poziomie 2900 złotych. W przypadku, gdy otrzymywane świadczenie przekracza tę kwotę, wysokość 14. emerytury będzie obniżona zgodnie z obowiązującą w przypadku zasiłków rodzinnych zasadą "złotówka za złotówkę".

Sonda
Czy emerytury w Polsce powinny być wyższe?