Bovska - D Z I K A

i

Autor: materiały prasowe Bovska - D Z I K A

Zupełnie nowa Bovska! Nowy album artystki to świadectwo wielkiej przemiany!

2023-03-06 14:33

D Z I K A, czyli zupełnie nowa Bovska! Premierowe wydawnictwo artystki to album będący świadectwem wielkiej przemiany. Sprawdźcie szczegóły.

Album Dzika, zawierający 12 utworów, to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. Skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu Sorrento. Słuchać to w tekstach, których jest autorską i muzyce, którą współtworzyła wraz z producentem albumu Archie Shevsky’m.

Tytułowy utwór „Dzika" jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt, głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Natalia Kucharska & Cleo - Żywioły | Startup Music #1

Bovska - D Z I K A

Od momentu wydania singla „Dzika", ukazały się jeszcze „Bałtyk”, „Iskry”, "Wielka Cisza” i bonusowe na płycie „Barometr” oraz „System error". Obraz do utworu "Wielka cisza" otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii 'ważny przekaz'. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. „Iskry" - dokument o kobiecości.

Tracklista albumu "Dzika":

 1. Bałtyk
 2. Dzika
 3. Nad Warszawą szaro
 4. Wielka cisza
 5. Iskry
 6. Rzeka
 7. Ziemia mi się pali
 8. Nie ma nic
 9. Kosmyk
 10. Rakiety

Bonus track:

 1. Barometr
 2. System Error

Piosenka i album to dla Bovskiej pretekst do opowieści, rozmowy, rozmyślań i wizualnych odzwierciedleń. Album jest drzwiami do całego, kompletnego świata, który muzycznie i plastycznie tworzy artystka. Tworzy go również od strony wizualnej - Bovska zdążyła już przyzwyczaić fanów do dbałości o każdy detal wypuszczanych przez nią wydawnictw. Jako autorka poligrafii dokłada wszelkich starań, aby jej albumy były spójne muzycznie i wizualnie. Tym razem jej wielbiciele mogą kupić nie tylko płytę z autografem i dedykacją, ale także mają szansę zdobyć unikatowe pudełko długich zapałek zaprojektowane osobiście przez BOVSKĄ! A wtedy już na pewno... Ziemia się zapali!