Tomasz Szczepanik

i

Autor: AKPA

GWIAZDY

Tomasz Szczepanik wychował się w biedzie. Razem z braćmi mieszkał w "spartańskich warunkach"

2024-07-01 13:13

Dziś jest jednym z najpopularniejszych artystów w kraju, koncertuje i pokazuje się w telewizji, jednak nie zawsze w jego życiu było tak kolorowo. Tomasz Szczepanik miał ciężkie dzieciństwo, w którym musiał zmierzyć się między innymi z biedą. Choć w ich domu było wiele miłości, to niestety brakowało między innymi bieżącej ciepłej wody.

Dziś jest liderem zespołu Pectus, który tworzy ze swoimi braćmi. Panowie koncertują, wydają nowości, a do tego mają grono wiernych fanów. Mowa o Tomaszu Szczepaniku i jego trzech młodszych braciach Marku, Mateuszu i Maćku, którzy dziś nie mogą narzekać na marne zarobki i na nędzną pracę. Artyści robią to co kochają najbardziej i najważniejsze - trzymają się razem. Ich ogromnym wsparciem od zawsze są rodzice, którzy nie raz rozczulali się na widok ich talentu i sukcesów. Choć dziś panowie z grupy Pectus wiodą bajkowe życie, nie zawsze było tak kolorowo, ale zacznijmy od początku. Bracia Szczepanik pochodzą z Bogoniowic koło Ciężkowic (powiat tarnowski). Ich ojciec był murarzem, który miał bardzo wiele pracy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, dlatego opieka nad czterema chłopcami spoczywała na matce.

ZOBACZ TAKŻE: Halina Frąckowiak kiedyś i dziś. Tak w młodości wyglądała trenerka The Voice Senior

Luksusowy apartament Tomasza Szczepanika robi wrażenie

Dzieciństwo braci Szczepanik nie było usłane różami

Opieka nad czwórką chłopców musiała być nie lada wyzwaniem. Wie o tym bardzo dobrze mama braci Szczepanik, którzy nie mieli łatwego dzieciństwa. Artyści wychowywali się w biedzie, gdzie nie było kranu, bieżącej ciepłej wody, a toaleta znajdowała się na zewnątrz 50 metrów od domu. Panowie mieli wspólny pokój, który był bardzo ciasny. Musieli dzielić się wieloma rzeczami, a nawet razem musieli kąpać się w miednicy, do której wlewało się wodę zagrzaną na blasze pieca kaflowego. Mimo "spartańskich warunków" miłość braci i ich rodziców, pozwoliła przetrwać im trudne warunki, a dodatkowo ukształtowała ich charakter. Rodzice przelewali swoją mądrość na dzieci, a także codziennie wylewali na nich morze miłości.

Jak mówi stare przysłowie "prawdziwym bogactwem jest to, kim jesteś, nie to co masz". Mimo ciężkiego dzieciństwa, w którym panowała bieda, bracia Szczepanik nigdy nie wstydzili się swoich rodziców, swojego domu, ani tego, że brakowało im ciepłej wody.

Listen on Spreaker.