Lady Pank

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ SIĘ

Quiz: kultowe piosenki Lady Pank. Sprawdź czy znasz najpopularniejsze klasyki

2024-02-16 12:15

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby chociażby kilku wersów "Kryzysowej narzeczonej" czy też refrenu piosenki "Zawsze tam gdzie Ty". Specjalnie dla naszych czytelników i fanów Lady Pank, przygotowaliśmy quiz z najpopularniejszymi numerami zespołu. Sprawdź, czy potrafisz je dokończyć!

Trudno wyobrazić sobie polską scenę muzyczną bez grupy Lady Pank. Formacja rockowa założona w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego, odniosła na przestrzeni lat wiele sukcesów. Liczne koncerty, sprzedaż płyt, nagrody w plebiscytach i piosenki, obok których nie da się przejść obojętnie i które na dobre zapisały się w historii polskiego rocka. To właśnie dzięki wielu kawałkom zespół Lady Pank został najpopularniejszym muzycznym zespołem w historii polskiego rocka i takim mianem będzie określany już zawsze. Dziś Lady Pank tworzą Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Nie uwierzycie co na emeryturze robi Janusz Panasewicz. Lider Lady Pank nie ma czasu na nudę!

Janusz Panasewicz w Esce Rock - Organek pierwszym gościem Lady Pank na MTV Unplugged

Lady Pank to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów rockowych, który na przestrzeni lat wylansował wiele hitów. "Zamki na piasku", "Kryzysowa narzeczona", "Zawsze tam gdzie Ty" i wiele innych kawałków. To właśnie one na dobre zapisały się w sercach słuchaczy i co ciekawe, wcale się nie starzeją - wręcz przeciwnie! Piosenki Lady Pank śpiewają kolejne pokolenia i osoby, które na co dzień nie są zagorzałymi fanami rocka. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy quiz w którym należy dokończyć znane i lubiane kawałki zespołu. Sprawdź swoją wiedzę o twórczości Lady Pank i baw się przy tym śpiewająco!

QUIZ: dokończ największe przeboje Lady Pank

Pytanie 1 z 9
Mogłaś moją być, kryzysową narzeczoną. Razem ze mną pić...