Golec uOrkiestra

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ: Dokończ piosenki Golec uOrkiestra. Te hity zna przecież każdy!

2024-04-15 8:55

Na przestrzeni lat zespół Golec uOrkiestra wylansował wiele hitów. "Słodycze", "Ściernisko", "Górą Ty", "Lornetka", "Szarpany" i nie tylko! Te kawałki Polacy pokochali i znają je na pamięć. A Ty należysz do tego grona? Sprawdź się w naszym quzie.

Bracia Golec uOrkiestra, to najpopularniejsi bracia w polskim show-biznesie. Bliźniacy z krwi i kości, którzy od najmłodszych lat kochają muzykę i śpiew! Zespół Golec uOrkiestra powstał w 1998 roku, początkowo pod nazwą Golec Folk Band. Na taki pomysł wpadli bracia bliźniacy Paweł i Łukasz Golcowie, oraz Edytę Golec (żonę Łukasza). Wspólnie od lat tworzą polski zespół muzyczny, który łączy tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi. Mowa o muzyce z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock’n’rolla, rhythm and bluesa oraz muzyki jazzowej. Co ciekawe, na początku swojej kariery bracia Golec współpracowali w roli muzyków sesyjnych z wieloma polskimi wykonawcami. Mowa o takich artystach jak: Maryla Rodowicz, Paweł Kukiz, Kayah, Andrzej Krzywy, Andrzej Piaseczny, Katarzyna Groniec czy Mietek Szcześniak. To jednak nie koniec. Panowie mają na swoim koncie także współprace z zespołami Ich Troje, Goya i Deus Meus.

10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Piosenki Golec uOrkiestra - quiz

Golec uOrkiestra na przestrzeni lat wylansował wiele hitów.  "Szarpany", "Lornetka", "Crazy Is My Life", Słodycz", Górą Ty" i wiele więcej kawałków, które Polacy po prostu pokochali i znają je na pamięć. A Ty zaliczasz się do tego grona? Sprawdź swoją wiedzę w naszym muzycznym quizie. My podajemy kawałek znanej piosenki braci Golec, a Ty musisz go dokończyć. Do dzieła!

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda 85-letnia mama braci Golec. Łukasz i Paweł są do niej podobni?

Dokończ piosenki Golec uOrkiestra

Pytanie 1 z 9
Pole pole łyse pole ale mam już plan. Pomalutku...