dziewczyna

i

Autor: pixabay.com

SPRAWDŹ SIĘ

Quiz dla fanów polskiej biesiady. Sprawdź czy na pewno znasz "Hej Sokoły", "Biały miś" i nie tylko

2024-07-11 10:46

Słyszysz na ognisku, weselu lub spotkaniu ze znajomymi przyśpiewki "Hej Sokoły", "Szła dzieweczka do laseczka" lub "Miała baba koguta" i już wiesz, że ta impreza będzie udana. W ramach rozrywki przygotowaliśmy quiz dla wszystkich fanów polskich biesiad. Sprawdź czy potrafisz dokończyć najpopularniejsze przyśpiewki.

Piosenki biesiadne to nie tylko muzyka, ale także ważny element polskiej kultury. Przez wieki łączyły ludzi, dostarczając im radości, rozrywki i niecodziennej zabawy. We współczesnym świecie nadal odgrywają istotną rolę, wnosząc radość i integrację do każdego spotkania towarzyskiego. Biesiadę możemy usłyszeć nie tylko na weselach, ale także na ogniskach i rodzinnych spotkaniach przy stole. Choć gdy myślimy o muzyce biesiadnej do głowy przychodzi nam wieś, góry i wiejskie wesele, to nawet w dużych i mniejszych miejscowościach, przyśpiewki te cieszą się dużą popularnością. Biesiadne kawałki najczęściej mówią o miłości, naturze, ciekawych przygodach, ale potrafią być nawet o nieszczęśliwym uczuciu. Razem ze słowami, które szybko da się zapamiętać, chwytliwa jest także melodia, która gdy tylko się ją słyszy sprawia, że nogi same zaczynają tańczyć!

ZOBACZ TAKŻE: Córki Jerzego Dudka wyrosły na piękne kobiety. Natalia i Wiktoria są jak wykapany tata!

10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Polskie piosenki biesiadne - QUIZ

Bez biesiady nie ma zabawy! Zgadzasz się z tym? W dzisiejszym zabieganym świecie piosenki biesiadne stanowią doskonałą formę rozrywki. Ich radosny charakter i prostota sprawiają, że są idealnym sposobem na odprężenie się i zabawę! W ramach rozrywki przygotowaliśmy dla naszych czytelników quiz, w którym znajduje się 10 pytań. Są to linijki tekstów piosenek biesiadnych, które należy dokończyć poprzez zaznaczenie poprawnej odpowiedzi. Dobra zabawa gwarantowana!

ZOBACZ TAKŻE: Konik na biegunach, Małgośka i nie tylko. Dokończ największe hity sprzed lat

Dokończ polskie biesiady i sprawdź czy jesteś mistrzem przyśpiewek

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Hej, hej, hej Sokoły, omijajcie..."