Urodził się 26 kwietnia 1978 roku w Łodzi. Zagrał w takich klasykach jak Zemsta, Janosik. Prawdziwa historia czy Chopin. Pragnienie miłości, ale Polacy kojarzyć go mogą przede wszystkim z odcinków serialowej Plebanii. Był również asystentem Andrzeja Seweryna czy Krystiana Lupy, później sam został reżyserem. Jednak cały jego ówczesny dorobek oraz doświadczenie na planie zarazem przed, jak i za kamerą, przestało mieć znaczenie w obliczu tego, co miało wydarzyć się w 2009 roku.
Coming out po ślubie, czyli przypadek Michała Sieczkowskiego
Już w wieku 15. lat wyjawił swój sekret rodzicom, za co został zaprowadzony do psychologa. Nie inaczej miało się to w przypadku znajomych, gdzie liczył na wsparcie i zrozumienie. Nikt jednak nie podzielał entuzjazmu Michała - wszyscy zdawali sobie sprawę z realiów tamtych czasów. Sam swojej orientacji był świadomy już w wieku dwunastu lat, jak przyznaje na łamach Repliki.
Mimo wszystko Michał pobrał się z kobietą, z którą ma dziecko, a niedługo po tym wyjawił światu swój homoseksualizm. Jednak, jak mówił w wywiadzie dla Repliki, małżeństwo nastąpiło po okresie bycia otwartym gejem. Rozstali się jednak w zgodzie, co Michał wielokrotnie podkreśla. Kobieta przede wszystkim chciała skupić się na dobru dziecka, była wyrozumiała i bardzo racjonalna.
Teraz Sieczkowski mieszka w sąsiednim kraju wraz ze swoim czeskim partnerem, reżyserem Lukášem Trpišovským. I choć Michał zniknął z polskiej sceny, wspólnie z chłopakiem wystawili we Wrocławiu przedstawienie na podstawie baśni Andersena. Sieczkowski zajmuje się przekładaniem scenariuszy z czeskiego na polski i wciąż jest wierny sztuce.