Oda do Ślimaka. Jucho z Domowych Melodii powraca!

i

Autor: materiały prasowe

NOWOŚCI MUZYCZNE

Oda do Ślimaka. Jucho z Domowych Melodii powraca!

2023-08-25 15:08

"Oda od Ślimaka" to kolejny singiel Jucho. Wyjątkowej na polskim rynku muzycznym wokalistki, autorki tekstów, poezji oraz muzyki. Założycielki formacji DOMOWE MELODIE z którą w latach 2012 - 2018 podbiła serca polskiej publiczności. Singiel zapowiada nadchodzący album pt. "STARA", którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Jucho, czyli Justyna Chowaniak to autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka, producentka muzyczna, a także twórczyni piosenek kultowej już formacji Domowe Melodie. Jako artystka solowa powraca z utworem pt. "Oda od Ślimaka", zapowiadającym jej najnowszy album. Najnowsza piosenka artystki to protest song wystosowany przez braci mniejszych do ludzi. Pod płaszczem ślimakowej opowieści kryje się jednak historia codziennych zmagań wszystkich istot nieposiadających dóbr materialnych i tym samym pozbawionych wielu praw w dzisiejszym świecie. Styl utworów jucho od lat wyróżnia się zabawą słowem, melodyjnością i przenikliwą obserwacją rzeczywistości, doprawioną szczyptą humoru. Wszystko to przeplecione dźwiękami pianina, kontrabasu i perkusjonaliów.

Lena Moonlight nie zna piosenki Dody? #ChallengeSupernova

Razem z piosenką "Oda od Ślimaka" światło dzienne ujrzał również teledysk, do którego scenariusz napisała jucho, a realizacją obrazu zajął się reżyser i aktor Jakub Józefowicz. W teledysku oprócz jucho, która wciela się w rolę tytułowego Ślimaka, wystąpili również Agata Wątróbska oraz Robert Więch.Pojawiają się w nim również najmłodsi goście, którzy w klipie zagrali małe Ślimaki. Jak mówi sama jucho: Już czas, aby ktoś wypowiedział się zwięźle w tym śliskim temacie. W imieniu tych, którzy głosu nie mają.