korona, konkurs miss polonia

i

Autor: pixabay.com

Miss Polonia 2022 - WYNIKI. Kto zdobył koronę najpiękniejszej? Kim jest nowa Miss Polonia?

2022-05-27 22:50

Wielki finał konkursu piękności Miss Polonia 2022 dobiegł końca. Fantastyczne kandydatki z naszego kraju zaprezentowały się przed publicznością w różnych kreacjach, jednak najlepszą okazała się tylko jedna. Kto został nową Miss Polonia 2022? Sprawdźcie pełne wyniki tegorocznego konkursu piękności.

Miss Polonia 2022 - kto zdobył koronę najpiękniejszej? Kim jest nowa Miss? Konkursy piękności od lat cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Za nami finałowa gala konkursu Miss Polonia, podczas której 20 kandydatek z całej Polski walczyło o nagrodę główną. Jest nią oczywiście zacny tytuł, bursztynowa korona, a także reprezentacja naszego kraju w prestiżowych konkursach piękności na całym świecie, w tym w konkursie Miss World. Finałowa gala Miss Polonia 2022 odbyła się we Włocławku w piątkowy wieczór 27 maja. Wydarzenie poprowadzili Izabella Krzan, Aleksander Sikora, Mateusz Szymkowiak oraz Miss World 2021 i Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska. W jury zasiadały znane osobowości medialne, między innymi: Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski, Jakub Kucner, Milena Sadowska - Miss Polonia 2018 i Aleksandra Stajszczak - Miss Polonia 1993. Kim jest nowa Miss Polonia 2022? Wyniki konkursu są już znane!

Szybkie Pytania - Bryska

Miss Polonia 2022 - WYNIKI. Kto zdobył koronę najpiękniejszej?

W trakcie gali Miss Polonia 2022, kandydatki zaprezentowały się w pokazach mody. Na scenie olśniewały publiczność w sukniami koktajlowymi, ślubnymi, wieczorowymi. Nie zabrakło także strojów sportowych, casualowych i kostiumach kąpielowych. Kto jest nową Miss Polonia 2022? Bursztynową koronę najpiękniejszej Polki z rąk Natalii Gryglewskiej odebrała Krystyna Sokołowska. Oprócz niej wyróżnione zostały:

  • Miss Polonia 2022 - Krystyna Sokołowska
  • I wicemiss - Karolina Malina
  • II wicemiss - Julia Baryga
  • Miss Polonia Drogerii Natura - Agnieszka Brewka
  • Miss Polonia publiczności 2022 - Sandra Staszewska

ZOBACZ TAKŻE: Miss Polski i Miss Polonia - czym się różnią konkursy piękności?

Krystyna Sokołowska - kim jest Miss Polonia 2022?

Nową Miss Polonia 2022 została Krystyna Sokołowska, która ma 25 lat, 180 cm wzrostu. Pochodzi z Białegostoku i jest studentką oraz właścicielką klubu sportowego. Pracuje jako trener gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi oraz z dorosłymi. Rozmawia biegle w 3 językach - język polski, angielski i rosyjski, a także zna podstawy języka niemieckiego. Oprócz tego nowa Miss Polonia gra na fortepianie, a także uprawia sport, kocha gotowanie i podróże.

Sonda
Czy jesteś zaskoczony(a), że wygrała ta kandydatka?