Lato w marcu 2022 - potężny powiew ciepła w Polsce! Gdzie i kiedy najcieplej? [PROGNOZA]

i

Autor: LECH GAWUC/REPORTER / EAST NEWS Lato w marcu 2022 - potężny powiew ciepła w Polsce! Gdzie i kiedy najcieplej? [PROGNOZA]

Lato w marcu 2022 - potężny powiew ciepła w Polsce! Gdzie i kiedy najcieplej? [PROGNOZA]

2022-03-15 15:47

Potężny powiew ciepła w Polsce wyczekiwany był przez wiele osób. Szczególnie przez tych, którzy do już się stęsknili za błękitnym niebem, kwitnącymi na trawie kwiatami i mocno świecącym słońcem. Wszystko jest przed nami, a nawet jeszcze więcej. Już w marcu odczujemy prawdziwe lato.

Spis treści

  1. Lato w marcu 2022 - powiew ciepła
  2. Lato marzec 2022 - gdzie i kiedy najcieplej?

Lato w marcu 2022 to rzeczywistość, która poprawi humor i doda pozytywnej energii do działania. Jaki będzie koniec marca 2022? Prognoza pogody nie pozostawia żadnych wątpliwości, że przed nami mocne ocieplenie. Z dnia na dzień zrobi się bardzo ciepło i będziemy mieć do czynienia z pogodą porównywalną do tej, jaka ma miejsce na początku października. Od razu warto zaznaczyć, iż nie będzie to prawdziwe lato, z męczącymi upałami, ale jednak stojąc w słońcu odczujecie powiew gorąca. Jednocześnie zajrzeliśmy do prognoz wieczornych i wynika z nich, że szybko temperatura będzie spadać. Już po godzinie 19 termometr pokaże 3 stopnie Celsjusza, a po godzinie 22, temperatura będzie oscylować w granicy 0 stopni Celsjusza. Całe szczęście, że przed nami zmiana czasu na letni 2022, więc dłużej będzie można się cieszyć promieniami słońca.

Uderzenie ciepła w Polsce! Przed nami najwyższe od dawna temperatury

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Lato w marcu 2022 - powiew ciepła

Powiew ciepła w marcu 2022 nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Pogodowi eksperci jednoznacznie zauważyli, że w większości krajów Europy i Stanów Zjednoczonych panują cieplejsze niż zwykle warunki. Jak czytamy na stronie obserwator.imgw.pl, najcieplejsza wiosna na obszarze Polski wystąpiła w 2007 roku. Wówczas średnia temperatura powietrza wyniosła 10 stopni Celsjusza, najchłodniejsza w 1955 i wynosiła 4,8 stopnia Celsjusza. W 2022 roku postanowiliśmy obliczyć średnią temperatur bazując na przewidywaniach synoptyków. Co nam wyszło? Licząc tylko marzec wyszło, że średnio będziemy mieć 9 stopni Celsjusza. To właśnie efekt powiewu ciepła, który spowoduje, że w wielu miastach termometr pokaże od 14 do 17 stopni Celsjusza w cieniu.

Lato marzec 2022 - gdzie i kiedy najcieplej?

Lato w marcu 2022 to tak naprawdę pogoda podobna do tej, która ma miejsce na koniec lata, czyli w październiku. Od 14 do 17 stopni Celsjusza na termometrach, bo właśnie tyle ma być we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Zielonej Górze i w Bydgoszczy. Najcieplej jednak we Wrocławiu, gdzie słońce mocno o sobie przypomni.

Tom Odell zaśpiewał z uchodźcami na dworcu. TYM wykonaniem wywołał ŁZY wzruszenia

Sonda
Czy czekasz na upalne lato?
Źródło: Lato w marcu 2022 - potężny powiew ciepła w Polsce! Gdzie i kiedy najcieplej? [PROGNOZA]