Budka Suflera, Lady Pank

i

Autor: AKPA

QUIZ

Kto śpiewa "Bal wszystkich świętych", "Kryzysowa narzeczona" i inne rockowe kawałki? 10/10 tylko dla mistrzów!

2024-06-19 10:48

Nie tylko fani rocka kochają te hity! Kawałków takich jak "Bal wszystkich świętych", "Kryzysowa narzeczona" czy też "Nie płacz Ewka" słuchali i nadal słuchają prawie wszyscy i ich słowa znają na pamięć! Czy potrafisz dopasować zespół do danego numeru? Sprawdź się w naszym quizie.

Jednym z pionierów polskiego rocka był zespół Niebiesko-Czarni, założony w 1962 roku przez Franciszka Walickiego, który jest uznawany za ojca polskiego rocka. To właśnie on organizował pierwsze rockowe koncerty, konkursy, dyskoteki i festiwale, rozszerzając tym samym wiedzę na temat tego gatunku muzycznego. Złota era polskiego rocka nastąpiła jednak w latach 70. i 80. kiedy to zaczęły powstawać kolejne zespoły odnoszące spore sukcesy. Budka Suflera, Lady Pank, Perfect, Republika czy Maanam, wprowadziły do polskiej muzyki rockowej nową energię i nowoczesne brzmienia. Szczególnie Lady Pank i Perfect zyskały status legend, a wszystko dzięki takim utworom jak "Mniej niż zero" czy "Chcemy być sobą". Na przestrzeni lat branża ta wypełniła się prawdziwymi muzycznymi perełkami, które Polacy po prostu pokochali.

ZOBACZ TAKŻE: 10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Mellina - Lady Pank czy Oddział zamknięty, kto był bardziej "sex, drugs and rock'n'roll"?

QUIZ: kto śpiewa te polskie rockowe piosenki?

Wszyscy święci balują w niebie, złoty sypie się kurz. A ja włóczę się znów bez Ciebie i do piekła mam tuż - tak brzmi refren popularnej piosenki "Bal wszystkich świętych", która mimo iż powstała w 2000 roku, cały czas jest na czasie i można usłyszeć ją w wielu rozgłośniach radiowych. Czy wiesz do kogo należy ten i inne popularne, rockowe kawałki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie. Dobra zabawa gwarantowana!

Bal wszystkich świętych, Kryzysowa narzeczona i nie tylko. Dokończ polskie perełki rockowe

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa "Nie płacz Ewka"?