Świat Według Kiepskich

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ: Kto to powiedział? Dopasuj cytat do bohatera "Świata według Kiepskich"

2024-07-17 16:04

"Świat według Kiepskich" to prawdziwy fenomen, który pojawił się w telewizji i przez wiele odcinków bawił Polaków. Przygody Ferdka Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i przyjaciół nigdy nie były nudne. Zabawne sceny i rozśmieszające teksty. Czy pamiętasz te najsłynniejsze? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Od swojego debiutu w 1999 roku, "Świat według Kiepskich" stał się kultowym serialem w polskiej telewizji. Klasyczny sitcom, wyreżyserowany przez Okił Khamidova, a następnie kontynuowany Patrick'a Yoka (2008-2017) i Adka Drabińskiego (2018-2021) - nie tylko zdobył uznanie krytyków, ale także skradł serca milionów Polaków. Co sprawiło, że serial stał się tak popularny i dlaczego ciągle bawi i porusza widzów, mimo iż od dawna nie ma już nowych odcinków? Tu chodzi nie tylko o zabawną fabułę dostarczającą rozrywki, ale także o genialnych aktorów wcielających się w role główne, czyli rodzinę Kiepskich i ich sąsiadów. Przypomnimy, że akcja serialu dzieje się w starej kamienicy na osiedlu Kosmonautów, przy ulicy Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu. Bohaterowie starają się zdobyć pieniądze najmniejszym nakładem sił tak, żeby "zarobić, ale się nie narobić".

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Grabowski schudł 40 kg! Niezbędna była operacja

Świat według Kiepskich. Tak zmieniła się serialowa Jolasia

Cytaty ze "Świata według Kiepskich" - QUIZ

Jednym z kluczowych elementów przyciągających widzów do "Świata według Kiepskich" jest jego autentyczność. Serial nie boi się ukazać codziennych problemów i wyzwań, z jakimi boryka się przeciętna polska rodzina. Od finansowych zmartwień po kłótnie rodzinne, od walki o pracę, po absurdy biurokracji i przeróżne kombinacje. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć również o fenomenalnych aktorach, którzy wcielają się w postacie z "Świata według Kiepskich". Ferdynand Kiepski, Halinka, Walduś, Mariolka, Paździoch czy też Paździochowa i Boczek, wnieśli do serialu życie i ogromny charakter. Czy pamiętasz ich najlepsze teksty z sitcomu? Zmierz się z naszym quizem! Poniżej podajemy cytaty ze "Świata według Kiepskich", a Ty zgadujesz, kto je wypowiedział. Dobra zabawa gwarantowana!

Kto to powiedział? Dopasuj cytat do bohatera "Świata według Kiepskich"

Pytanie 1 z 10
Kto najczęściej wypowiadał słowa "o w mordę jeża"?