TikTok

i

Autor: pixabay.com

Korzystanie z TikToka tylko do 60 minut. Nowe zasady również w Polsce!

2023-03-02 10:00

Dookoła TikToka znowu gromadzą się ciemne chmury! Okazuje się, że nadchodzą zmiany, z których nie każdy będzie zadowolony. Obejmą one nie tylko zagraniczne kraje, ale również i Polskę. Co się zmieni? Najbardziej szokuje wszystkich to, że niebawem ma zostać wprowadzony limit korzystania z muzycznej aplikacji.

Czy TikTok zostanie usunięty w 2023 roku? Takie pytania zaczęły pojawiać się w głowie niejednego użytkownika muzycznej aplikacji. Choć TikTok od kilku lat jest najlepiej radzącą sobie apką w internecie, to niestety dookoła niego zaczęły pojawiać się czarne chmury. Najpierw nad zakazem korzystania i zbanowaniem TikToka zaczęły zastanawiać się Stany Zjednoczone, a obecnie myśli o tym także Europa. Co z naszym krajem? Okazuje się, że koniec TikToka w Polsce może stać się realny! Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller w programie "Graffii" w Polsat News powiedział, że Polska czeka z decyzją o ewentualnym zakazie muzycznej apki. Przekazał również, że nasz rząd wysłał prośbę do Komisji Europejskiej z prośbą o przedstawienie konkretnych argumentów, które tłumaczyłyby zasadność wprowadzenia takiego zakazu. To jednak nie koniec. Teraz okazuje się, że użytkownicy TikToka będą mieli limitowany czas korzystania z aplikacji do 60 minut!

Dzień Kobiet na wesoło - czy panowie wiedzą co to ZALOTKA? #EwelinaPyta

TikTok z limitem czasowym

TikTok zakazany w Polsce, to temat który ciągnie się już jakiś czas. Teraz okazuje się, że nadchodzą globalne zmiany, a niektórzy użytkownicy TikToka będą mieli limitowany czas korzystania z aplikacji do 60 minut. Jak podaje serwis Komputer Świat, nowe zasady wprowadzone przez muzyczną aplikację, mają pomóc zachować balans między życiem w świecie rzeczywistym i wirtualnym. TikTok planuje z automatu ustawiać domyślny limit 60 minut użytkownikom poniżej 18. roku życia, który będzie obowiązywał 24 godziny. Po wykorzystaniu tego czasu, użytkownik będzie musiał podać wcześniej ustalone hasło, które odblokuje możliwość dalszego korzystania z TikToka.

- Zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online i bierzemy pod uwagę ich wyjątkowe potrzeby rozwojowe. Podejmując decyzję, jak długo pozwolić najmłodszym użytkownikom korzystać na co dzień z TikToka, bazowaliśmy na aktualnych badaniach akademickich, a dodatkowo współpracowaliśmy z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital - przekazał serwisowi Komputer Świat, manager komunikacji platformy w Europie Środkowej, Piotr Żaczko.

Okazuje się, że domyślny limit będzie można zmienić, a gdy się go przekroczy, aplikacja będzie wysyłać powiadomienia, aby zrobić sobie przerwę w korzystaniu. Limit czasu będzie mógł być także ustawiony i zmieniony przez rodziców dziecka, a także będą otrzymywać informacje o czasie spędzanym przez ich podopiecznych w telefonie. Dodatkowo w przypadku kont osób w wielu 13-15 lat, powiadomienia push będą domyślnie wyciszane po godzinie 21, a w przypadku osób w wieku 16-17 lat równo o godzinie 22. Rodzice będą mieli również większy nadzór nad treściami, które oglądają ich dzieci, a wszystko dzięki możliwości filtrowania za pomocą słów lub hashtagów. Póki co funkcja ta jest w fazie testów, a konkretna data ustawienia limitu korzystania przez młodzież i dzieci do 18. roku życia z TikToka, nie jest jeszcze znana, jednak ma to nastąpić niebawem.

Sonda
Czy TikTok powinien zostać zakazany?