Luna

i

Autor: AKPA

Eurowizja 2024

Kiedy będzie Eurowizja 2024? Najważniejsze informacje o konkursie na który jedzie Luna z "The Tower"

2024-04-12 11:37

Za sprawą ubiegłorocznego zwycięstwa Loreen w Konkursie Piosenki Eurowizji, następna edycja organizowana jest w Malmö w Szwecji. Jak zawsze konkurs odbędzie się w maju, a nasz kraj tym razem będzie reprezentować artystka młodego pokolenia Luba z piosenką "The Tower". Co warto wiedzieć o Eurowizji 2024? Sprawdź najważniejsze informacje na temat konkursu.

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Będzie to już 68. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji, która tym razem organizowana jest w Malmö w Szwecji ze względu na ubiegłoroczne zwycięstwo Loreen z piosenką "Tattoo". Co ciekawe, Eurowizja w tym kraju będzie w sumie siódmym konkursem organizowanym właśnie w Szwecji. Czy Polska ma szanse na wygraną? Wszystko okaże się już w maju podczas półfinałów i wielkiego finału. Kto z Polski na Eurowizji 2024? Nasz reprezentant jest już znany i został wybrany poprzez wewnętrzne preselekcje. Została nim piosenkarka Luna, która zachwyciła pięciu członków Komisji Konkursowej, którzy wybrali jej utwór "The Tower" spośród 212 zgłoszonych propozycji. Po przesłuchaniu wszystkich piosenek członkowie komisji przeznaczali dziesięciu faworytom punkty od 1 do 10, a Luna otrzymała ich łącznie 34 i zajęła pierwsze miejsce.

LUNA o Eurowizji

Eurowizja 2024: DATA, MIASTO

Gdzie i kiedy jest Eurowizja 2024? To żadna tajemnica. 68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 7, 9 i 11 maja 2024 roku na terenie hali Malmö Arena w Szwecji. Łącznie w Malmö pojawi się 37 reprezentantów różnych państw. Warto wiedzieć, że pierwszy półfinał odbędzie się 7 maja 2024 o godzinie 21:00 i podczas jego trwania głosy będą mogli oddawać mieszkańcy krajów rywalizujących w tym koncercie, a także państw-finalistów: Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii, jak i widzowie z krajów nieuczestniczących. Drugi półfinał odbędzie się 9 maja i tutaj zasady z głosowaniem są takie same. Finał odbędzie się 11 maja i do niego zakwalifikuje się dziesięć krajów z największą liczbą punktów zdobytych w głosowaniu telewidzów.

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Steczkowska nie jedzie na Eurowizję 2024. Jednym punktem przegrała z Luną!

Eurowizja 2024: kto z Polski?

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji 2024? Jak już wspominaliśmy, nasz kraj jedzie godnie reprezentować Luna z piosenką "The Tower". Luna to tak naprawdę Aleksandra Wielgomas, która zadebiutowała oficjalnie w 2020 roku. Artystka ma na swoim koncie duet z Marcinem Maciejczakiem, a także album "Nocne Zmory". Nie można zapomnieć także o kilku singlach, jednak sławę zyskała głównie między innymi dzięki piosence "Ciepło-Zimno". Luna urodziła się 28 sierpnia 1999 roku w Warszawie.